Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 80 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 1

Neostrada 80 Mb/s

Witam chciałbym się dowiedziec czy na tej lini pójdzie 80 Mb/s pierwsze parametry z aktualnie korzystam z livebox 2.0

Image 001.png

drugi to jakis stary modem ,ale więcej informacji ma

Image 005.png

odległość od centrali to jakieś 1000 metry +/-

na orange sprawddzałem to niby 20 mogę  mieć, ale interesuje mnie wieksza prędkość a zwłaszcza upload

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 1

Neostrada 80 Mb/s

No więc technik powiedział po weryfikacji że nie da rady więcej wziąść na tym ADSL2+

ewentualnie te 20-stke moge spróbować ale to mnie za bardzo nie zadowala

powiedział też żeby zrobili przebudowe mojego łącza na vdsl  to wtedy by może było coś z tego, mówił że parametry i odległość nie są takie kiepskie  ,  mówił że w niedalakiej przyszłości jest planowana przebudowa czy jakoś tak ,po prostu wymiana czy dodanie lepszysz bebechów tej centrali ,ale  kiedy to będzie ????

jeszcze jak będe rozmawiał z obsługą z orange to się spytam czy zrobią tą przebudowe mojego łącza czy chcieli by teraz, zobacze ( ale chyba nie bo jak planują)

A nie przepną mnie na inną centralke , bo nie ma innej tylko ta jedna

Nigdy od początku z orange nie miałem problemów z internetem na umowie było tyle i tyle od 1 do 10 to tyle było  , wiadomo jak paru ludzi śiądzie na neta to troche zwalnia ale ogólnie tragedii nie ma.

A na koniec Technik to mnie pocieszył ,że niby za 2 może 3 lata będą kłaść światłowody ile w tym prawdy !? poczekam zobacze

 chyba lepiej zostac na  10 Mb/s wiem co mam i jak działa , jak parametry centrali polepszą sie kiedyś (szybciej lub pózniej) to moge zawsze w trakcie migrowac na większą prędkość z ADSL2+ NA VDSL lub Światło

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s

@manik 1000 m To spora odległość dla usługi na vdsl i jeszcze jakość kabli ile mają lat?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 1

Neostrada 80 Mb/s

Tak, zgadza się, ale chciałbym wycisnąć ile się da z linii - może być nawet połowa z tego.

Parę dni temu dzwoniłem do obsługi i Pani zajęła się moją sprawą - wysłała zgłoszenie do techników i mają sprawdzić, co się da zrobić i na ile. Tak jak wyżej pisałem, bardziej zależy mi na uploadzie.

Edit: Zapomniałem dodać, ile lat... No to jakieś 20 parę mają te kable pewnie.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s

@manik Około 50Mb jak mają tyle lat to zostań na tym co masz dobrze ci radzę.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s

Z tego co widzę to za daleko na VDSL.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 1

Neostrada 80 Mb/s

Czyli brać te 20M, co niby ma mi pójść , znając życie to będzie poniżej 20M

aktualnie mam10M ,a gdyby podłączyli te karte VDSL i wziąść w umowie 80M  to niech by była ta wartosć min, te 20 czy 30 M (download) (ceny te same od 10M do 80M) to by mi narazie starczyło  za to upload bym miał około 8M .Niedługo umowa mi się kończy na tą 10-tke , jeszcze zobacze jak to będzie co powie technik po analizie (jeśli do takiej dojdzie).

 

a tu że niby mogę brać

Image 007.png

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s

@manik Ale i tak nie będzie pełnego 20Mb tylko około 16/17Mb


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 1
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada 80 Mb/s

@manik Zobacz jak jest dostepna synchronizacja.

large.png

I umnie 205 m od centrali

Przechwytywanie.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Neostrada 80 Mb/s

Za daleko masz na vdsla, ja bym nawet nie bral 20stki, bo zaraz by ci dlm szalalo i bys mial wiecej problemow.