Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

Witam, jestem dosyć słabo obeznany w tych tematach ale od 5 lat korzystam z usługi orange neostrada i dostaje częste utraty synchronizacji (ok. 20 razy dziennie) na 2 min, potem internet wraca. Zgłaszałem problem kilka razy i technik niby coś pogrzebał coś pomierzył mówił ze wszysto mu wygląda normalnie  a na drugi dzien to samo jak i do dzis.

Wymieniałem przez te lata routery i na wszystkich występował ten problem (co jest jednoznaczne z tym ze to nie przez nie). Aktualnie korzystam z routera ASUS DSL - N10e i w statystykach zauważyłem pewne nieprawidłowości (screen). Czy jest się o co martwić i czy da się coś z tym zrobić?adsl0.pngadsl.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

@DB

Jeżeli masz takie możliwości, to warto zamienić mikrofiltr/spliter. Często to pomaga.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

@DBdziwne są te pomiary tłumienia przy 'up'. Wszystko na zero (!).
Trochę błędów na linii się uzbierało.

Pytanie: czy korzystasz także z tel. stacjonarnego?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

Tak korzystam z telefonu stacjonarnego, a ma to jakies znaczenie ?

EDIT;adsl1.png

 zrobliem test


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

Sprawdź czy te same problemy występują przy odpiętym aparacie.
Jeżeli obserwujesz również jakieś problemy z tym tel. (np. szumy czy trzaski) - to zgłoś na niego usterkę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

Własnie po pierwszej wizycie technika dalej traciłem połączenie ale po odłączeniu tel. wszysto działało. Niestety po 2 dniach już nawet to nic nie dawało bo problem dalej występował, a co do trzasków to nic nie ma.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

@DB

Jeżeli masz takie możliwości, to warto zamienić mikrofiltr/spliter. Często to pomaga.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,

Problem został rozwiązany. Wymieniłem kabel (ten z którym tak wszystko było wporządku wdłg technika) i od miesiąca ani jednego zerwania. Dziękuje za zainteresowanie i pomoc @seginus 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

NEOSTRADA utrata synchronizacji, rozłączenia,


(...) Wymieniłem kabel (ten z którym tak wszystko było wporządku wdłg technika) i od miesiąca ani jednego zerwania. (...)


To super! Szczęśliwy robot
Warto byłoby @DB w tej sytuacji oznaczyć powyższy wpis jako rozwiązanie problemu. (Doprecyzuj o jaki kabelek dokładnie chodzi). Niech inni z Twoich dośwadczeń też czerpią wiedzę.