Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?

► W temacie doprecyzowano tytuł. Sam temat przeniesiono z kategorii Sieć i dostępność usług (etykieta: inne dot. sieci) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam Serdecznie
Mieszkam w budynku wielorodzinnym, dotychczas jako jedyna miałam pociągnięty kabel ze skrzynki na korytarzu do mieszkania (telewizja, internet, telefon). Sąsiad zdecydował się wziąć tą samą ofertę, Pan monter nie podłączył sąsiadowi nowego kabla ze skrzynki, mimo że był by to mniejszy odcinek, tylko podłączył się do mojego kabla, uszkadzając go, robiąc amatorkską rozdzielnie (z kablami na wierzchu) Moje pytanie brzmi, czy to normalne?! Na razie jest to zaledwie jeden dzień, aczkolwiek już wydaje mi się, że internet nieco spowolnił. Czy tak powinno się to robić? Czy jednak do mieszkania sąsiada powinien poprowadzić nowy kabel również ze skrzynki?!

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?

To zależy. W większości wypadków nie powinno mieć znaczenia. Jeśli uważasz że internet działa gorzej, zgłoś problem na BOK.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?

@Kinia081 Zrób zdjęcie i ocenimy. Opis, jaki napisałaś jest bardzo amatorski i mocno uproszczony, nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić. Do klienta doprowadzone jest jedno włókno i nie ma możliwości wykorzystać tego jednego włókna do podłączenia drugiego klienta bez założenia splittera. P.S. Nawet jeżeli ktoś założyłby spliter, to internet nie może działać gorzej(w sensie wolniej).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?

@Kinia081

Mało ludzi się zna na tym i nie zwracają uwagi czy światłowód przeprowadzają bezpośrednio do mieszkania jak na filmikach reklamowych lub podłączają do istniejącej instalacji tak jak na przykład u Mnie do kabla ,który miałem zamontowany w "peszlu" kat.5e.Tylko ja chciałem dostęp do internetu na już dlatego zgodziłem się.Zrobiłem sobie rozeznanie w moim rejonie zamieszkania i mimo nowych bloków wybudowanych przed zmianą ustawy dlatego w ścianach nie znajdowały się od razu doprowadzone światłowodowe więc okazało się ,że każda osoba mieszkająca w mojej klatce podłączenie miała do istniejącej instalacji w tym przypadku do kabla kat.5e.

U Mnie gniazdo po wizycie technika także nie wygląda ciekawie ale mam na uwadze ,że w końcu przez peszel będę przeprowadzał światłowód.

Uważam ,że reklamy Orange nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i jest sporo miejsc gdzie światłowód jest doprowadzany do klatki schodowej a potem podłączają do istniejącej instalacji jak technik wie ,że jest wydolna.

U Mnie wygląda to tak:

 


IMG_20180513_165027.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Monter podłączył sąsiada mało profesjonalnie - a czy zrobił to poprawnie?

Orange już dawno nie używa słowa FTTH w reklamach... Masz określone parametry łącza w umowie. Większości i tak to nie interesuje.