Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż neostrady ???

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Montaż neostrady ???

Chciałbym dowiedzieć się jak przebiega montaż neostrady od samego początku do końca ponieważ chcę zmienić radiówkę na neostradę. Chodzi mi np.o to czy trzeba ciągnąć jakieś kable z słupa itd. mniej więcej by ktoś jasno mi to wyjaśnił jak to z tą linią telefoniczną itd. Zaznaczę, że nie posiadam telefonu stacjonarnego.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Montaż neostrady ???

Niestety tu nie uzyskasz konkretów.
Najpierw w dowolnej formie musisz złożyć zamówienie na Neostradę (przez www, infolinię, salon, PH, inne). Zwykle w ciągu kilku dni kontaktuje się z Tobą technik (osobiście lub telefonicznie) i uzgadnia szczegóły instalacji - to jest miejsce na uzgodnienie szczegóły. Trzeba pamiętać, że jakieś specjalne warunki muszą się mieścić w racjonalnym podejściu i kosztach, które ma do dyspozycji technik. Nikt zdalnie w komputerze nie ma pewności jak pójdą kable - tego się nie dowiesz i nikt Ci nie zagwarantuje przed złożeniem zamówienia. Z uwagi na regulacje UKE nie ma też kontaktu z technikami przed złożeniem zamówienia (chyba, że znasz prywatnie kogoś z Twojego rejonu). Ponadto na którymś z etapów może okazać się brak możliwości technicznych (BMT).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Montaż neostrady ???

@ProMakSoooNie da się wytłumaczyć jak nie ma kabla w  domu to trzeba go doprowadzić.  


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Montaż neostrady ???

W technologii miedzianej sprawa ciężka, ponieważ operator nie za bardzo chwyta się wykonywania instalacji od słupa lub skrzynki która jest w znacznej odległości od budynku. Kwestia dokładniejszego określenia się w trakcie zamawiania usługi. Niedawny przykład...użytkownik zainteresowany chciał podłączyć do budynku neo drogą napowietrzną...niestety nie udało się pomimo wielu udogodnień...Złóż zamówienie, przyjedzie technik i określi się co i jak...zawsze można zrezygnować....


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Montaż neostrady ???

Słup,słupy są bardzo blisko mnie około 10-13m.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Montaż neostrady ???

Wszystko da się wytłumaczyć

Anonim

Nie dotyczy

Montaż neostrady ???


ProMakSooo napisał(-a):

Chciałbym dowiedzieć się jak przebiega montaż neostrady od samego początku do końca ponieważ chcę zmienić radiówkę na neostradę. Chodzi mi np.o to czy trzeba ciągnąć jakieś kable z słupa itd. mniej więcej by ktoś jasno mi to wyjaśnił jak to z tą linią telefoniczną itd. Zaznaczę, że nie posiadam telefonu stacjonarnego.


@ProMakSooo, u mnie wyglądało to mniej więcej tak: przyszedł gościu na podwórze i czy spytał o zamianę radiówki na kabelek ziemią, bo będą prowadzić. Pisemna zgoda, kopanie i słupy wzdłuż ulicy. Ostatni etap to podciągnięcie kabla od słupa do muru budynku i przewiert z mocowaniem linką przy kablu do muru. Następnie ułożenie wewnątrz do stacjonarnego. Ten ostatni etap, to minuta pięć od słupa i neo z Liveboxem skonfigurował. Śmiga, bo jakże by nie miało?Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

Montaż neostrady ???

Niestety tu nie uzyskasz konkretów.
Najpierw w dowolnej formie musisz złożyć zamówienie na Neostradę (przez www, infolinię, salon, PH, inne). Zwykle w ciągu kilku dni kontaktuje się z Tobą technik (osobiście lub telefonicznie) i uzgadnia szczegóły instalacji - to jest miejsce na uzgodnienie szczegóły. Trzeba pamiętać, że jakieś specjalne warunki muszą się mieścić w racjonalnym podejściu i kosztach, które ma do dyspozycji technik. Nikt zdalnie w komputerze nie ma pewności jak pójdą kable - tego się nie dowiesz i nikt Ci nie zagwarantuje przed złożeniem zamówienia. Z uwagi na regulacje UKE nie ma też kontaktu z technikami przed złożeniem zamówienia (chyba, że znasz prywatnie kogoś z Twojego rejonu). Ponadto na którymś z etapów może okazać się brak możliwości technicznych (BMT).

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Montaż neostrady ???

@ProMakSooo, owszem słup może być 10-13m od budynku, ale ważna jest odległość od centrali. Nie zawsze jest możliwość rozdzielania wiązki na słupie i stworzenia na nim skrzynki abonenckiej. Tak jak pisaliśmy z @Piotrekk85, najtrafniej określi Ci to technik który na miejscu rozezna się w możliwościach technicznych...

 

@edit: podobny temat tutaj


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10935
  • 150

Montaż neostrady ???

@ProMakSooo

a może skusisz się na... 😉

Pokaż szczegóły
coś, co będzie też bardzo pożyteczne dla innych? Szczęśliwy robot :
Zasady NO - oznaczanie rozwiązań.JPG