Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Witam,

Właśnie monterzy rozpoczęli montaż instalacji. Na dzień dzisiejszy są puste korytka. Czy ktoś z Was się orientuje czy istnieje taka możliwość aby przepuścić dodatkowy światłowód w korytku instalacji Orange. Chciałbym puścić połączenie pomiędzy swoim mieszkaniem a piwnicą (z czwartego piętra). Mam w piwnicy warsztacik i chciałbym mieć tam dostęp do neta i ewentualnie alarm z kamerką.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Karol

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Obawiam się, że niepotrzebnie komplikujesz tę sprawę.
W domu masz Funboxa i z gniazda ethernet możesz pociągnąć do piwnicy zwykły kabel sieciowy, który zakończysz prostym switchem/routerem. Będziesz to znacznie tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie.
Kwestia uzyskania zgody od zarządcy budynku na wykorzystanie korytek na kable, które powinny być w bloku i to może być problem bo zaczną się pytania "a po co to?", "a dlaczego?", "a ile Pan nam za to zapłaci?" 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

@karolmerski Jeżeli są prostokątne, odpinane koryta, to nie będzie tam kabla w środku. Kable instalacyjne będą układane w tych korytach na etapie wykonywania instalacji do klientów.

Ułożenie własnego kabla w takim korycie to samowola, nie radzę. Zawsze taką skrętkę można usunąć z koryta.

Poza tym "dodatkowy" światłowód z mieszkania do piwnicy na nic Ci się nie przyda. Do czego po obydwu stronach go podłączysz?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Dziękuję za utwierdzenia w przekonaniu o niemożliwości wykonania tego 🙂 Myślałem nad jakąś formalną drogą wykonania całej operacji, ale myślę, że nie ma to większego sensu. Do czego bym to podpiął? Podpiął bym to do konwertera światłowód - ethernet.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.


@karolmerskinapisał(-a)

Dziękuję za utwierdzenia w przekonaniu o niemożliwości wykonania tego 🙂 Myślałem nad jakąś formalną drogą wykonania całej operacji, ale myślę, że nie ma to większego sensu. Do czego bym to podpiął? Podpiął bym to do konwertera światłowód - ethernet.


Jak byś widział taką instalację?
Ten światłowód w piwnicy to do czego byłby podłączony u Ciebie w domu? Do ONT?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.


@Sebastian1napisał(-a)
Ten światłowód w piwnicy to do czego byłby podłączony u Ciebie w domu? Do ONT?

Po obu stronach zastosował bym konwerter światłowodowy na Ethernet 10/100 Mb/s na RJ-45 - przynajmniej takie było założenie. Nie jestem sieciowcem tylko programistą - zakładam, że mogę nie być świadomy problemów takiego rozwiązania 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Obawiam się, że niepotrzebnie komplikujesz tę sprawę.
W domu masz Funboxa i z gniazda ethernet możesz pociągnąć do piwnicy zwykły kabel sieciowy, który zakończysz prostym switchem/routerem. Będziesz to znacznie tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie.
Kwestia uzyskania zgody od zarządcy budynku na wykorzystanie korytek na kable, które powinny być w bloku i to może być problem bo zaczną się pytania "a po co to?", "a dlaczego?", "a ile Pan nam za to zapłaci?" 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Już przerabiałem temat zgody wspólnoty na pociągnięcie zasilania 230V do piwnicy. Dział techniczny zarządcy nie wyraził zgody na poprowadzenie zasilania z domu do piwnicy z wykorzystaniem pionu (w ścianie). W tym pionie poprowadzone jest zasilanie mieszkań z sieci energetycznej, telefon i internet od Orange, domofon i pierdylion innych kabli 🙂 W końcu otrzymałem zgodę na to, aby elektrycy wykonali zasilanie z instalacji klatkowej pobierając 230 z przed transformatora. Nawet nie wyobrażam sobie biegania po bloku, zbierania podpisów i tłumaczenia ludziom co to skrętka i po co mi internet w piwnicy 🙂

 

Rzeczywiście mógłbym wykorzystać skrętkę zamiast światłowodu. Chciałem wykorzystać zaletę światłowodu - podczas wyładowań atmosferycznych nie indukuje się w nim napięcie. Myślę, że to zapewniłoby mniejszą awaryjność współpracujących urządzeń. To jedyny plus w tym rozwiązaniu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 5
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

@karolmerskizawsze mozesz miec fttha zainstalowanego w piwnicy 😉

a w domu drugiego Mężczyzna pokazuje język