Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Montaż dodatkowego światłowodu w instalacji.

Witam,

Właśnie monterzy rozpoczęli montaż instalacji. Na dzień dzisiejszy są puste korytka. Czy ktoś z Was się orientuje czy istnieje taka możliwość aby przepuścić dodatkowy światłowód w korytku instalacji Orange. Chciałbym puścić połączenie pomiędzy swoim mieszkaniem a piwnicą (z czwartego piętra). Mam w piwnicy warsztacik i chciałbym mieć tam dostęp do neta i ewentualnie alarm z kamerką.

Pozdrawiam serdecznie.

Karol

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz

Rozwiązanie:
Highlighted
Poziom 20, Pasjonat
  • 140
  • 91
  • 3

Obawiam się, że niepotrzebnie komplikujesz tę sprawę.
W domu masz Funboxa i z gniazda ethernet możesz pociągnąć do piwnicy zwykły kabel sieciowy, który zakończysz prostym switchem/routerem. Będziesz to znacznie tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie.
Kwestia uzyskania zgody od zarządcy budynku na wykorzystanie korytek na kable, które powinny być w bloku i to może być problem bo zaczną się pytania "a po co to?", "a dlaczego?", "a ile Pan nam za to zapłaci?" Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 30, Ekspert
  • 1659
  • 1579
  • 95

[ Edytowane ]

@karolmerski Jeżeli są prostokątne, odpinane koryta, to nie będzie tam kabla w środku. Kable instalacyjne będą układane w tych korytach na etapie wykonywania instalacji do klientów.

Ułożenie własnego kabla w takim korycie to samowola, nie radzę. Zawsze taką skrętkę można usunąć z koryta.

Poza tym "dodatkowy" światłowód z mieszkania do piwnicy na nic Ci się nie przyda. Do czego po obydwu stronach go podłączysz?

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

Dziękuję za utwierdzenia w przekonaniu o niemożliwości wykonania tego :-) Myślałem nad jakąś formalną drogą wykonania całej operacji, ale myślę, że nie ma to większego sensu. Do czego bym to podpiął? Podpiął bym to do konwertera światłowód - ethernet.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 140
  • 91
  • 3

@karolmerskinapisał(-a)

Dziękuję za utwierdzenia w przekonaniu o niemożliwości wykonania tego :-) Myślałem nad jakąś formalną drogą wykonania całej operacji, ale myślę, że nie ma to większego sensu. Do czego bym to podpiął? Podpiął bym to do konwertera światłowód - ethernet.

Jak byś widział taką instalację?
Ten światłowód w piwnicy to do czego byłby podłączony u Ciebie w domu? Do ONT?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

@Sebastian1napisał(-a)
Ten światłowód w piwnicy to do czego byłby podłączony u Ciebie w domu? Do ONT?

Po obu stronach zastosował bym konwerter światłowodowy na Ethernet 10/100 Mb/s na RJ-45 - przynajmniej takie było założenie. Nie jestem sieciowcem tylko programistą - zakładam, że mogę nie być świadomy problemów takiego rozwiązania :-)

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 20, Pasjonat
  • 140
  • 91
  • 3

Obawiam się, że niepotrzebnie komplikujesz tę sprawę.
W domu masz Funboxa i z gniazda ethernet możesz pociągnąć do piwnicy zwykły kabel sieciowy, który zakończysz prostym switchem/routerem. Będziesz to znacznie tańsze i mniej skomplikowane rozwiązanie.
Kwestia uzyskania zgody od zarządcy budynku na wykorzystanie korytek na kable, które powinny być w bloku i to może być problem bo zaczną się pytania "a po co to?", "a dlaczego?", "a ile Pan nam za to zapłaci?" Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 4
  • 0
  • 0

[ Edytowane ]

Już przerabiałem temat zgody wspólnoty na pociągnięcie zasilania 230V do piwnicy. Dział techniczny zarządcy nie wyraził zgody na poprowadzenie zasilania z domu do piwnicy z wykorzystaniem pionu (w ścianie). W tym pionie poprowadzone jest zasilanie mieszkań z sieci energetycznej, telefon i internet od Orange, domofon i pierdylion innych kabli :-) W końcu otrzymałem zgodę na to, aby elektrycy wykonali zasilanie z instalacji klatkowej pobierając 230 z przed transformatora. Nawet nie wyobrażam sobie biegania po bloku, zbierania podpisów i tłumaczenia ludziom co to skrętka i po co mi internet w piwnicy :-)

Rzeczywiście mógłbym wykorzystać skrętkę zamiast światłowodu. Chciałem wykorzystać zaletę światłowodu - podczas wyładowań atmosferycznych nie indukuje się w nim napięcie. Myślę, że to zapewniłoby mniejszą awaryjność współpracujących urządzeń. To jedyny plus w tym rozwiązaniu.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 24
  • 4
  • 0

@karolmerskizawsze mozesz miec fttha zainstalowanego w piwnicy Emotikon: Mrugający

a w domu drugiego Mężczyzna pokazuje język

0 Lubię to
Odpowiedz