Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Moja konfiguracja FTTH


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Moja konfiguracja FTTH

Hej!

Od wczoraj mam FFTH 1G od Orange, czaiłem się przejścia na światłowód jak pies do jeża od pół roku , ze względu na dość niejasną politykę posiadania własnego routera i specyficzną (PPPoE) konfiguracje. 

Po ilustam rozmowach z konsultantami, trafiłem w końcu na ogarniętego, który podsunął mi rozwiazanie jak mieć ONT

- w czasie składania zamówienia wpisałem w uwagach, ze potrzebuje ONT i proszę o dostarczenie do instalacji

- technik w dzień instalacji się nie pojawił, bo nie mial ONT, ale obiecał, ze Nast dnia przywiezie - i przywiozl

- mieszkam w starym budownictwie, brak poszli wiec całość trwała 2h

- FB6 podłączył tylko raz by aktywować usluge

- dane do logowania dostałem po części od niego (login), hasło dostałem SMS od pracownika infolinii

- konfiguracja PPPoE dzięki temu forum trwała chwile

- jedyna zagwozdka była taka, ze oprócz wpisaniu VLAN35 musiałem wpisać VLAN dla IPTV i VOIP, ale wpisałem odpowiednio 2 i 3 i poszło, po minucie się połączyło 

- uzywam TP-Link AX73 - śmiga, wyciągam tyle ile ma być czyli 930mbps (113MB/s) wiec jest czad (po wifi)

- ping 4ms w speed teście to cos czego nigdy nie widziałem jako użytkownik internetu po koncentryku

Generalnie jestem bardzo zadowolony

5 ODPOW. 5

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5593
  • 22694
  • 188

Moja konfiguracja FTTH

@SpacePilot3000 

Super że jesteś zadowolony, witam w klubie zadowolonych ze światłowodu.

A masz sam internet czy IP TV też?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7859
  • 31

Moja konfiguracja FTTH

Pilocie, a z tym 1Gb i ONT nie było czkawki formalnościowej? Bo te 930 to nie wszystko co można osiągnąć na FB bez ONT, bo w 1Gb na ethernecie pomiędzy ONT a FB musi się zmieścić overhead na PPPoE i jeszcze IPTV. Z tego powodu bywają kłopoty formalne. Możesz mieć też kłopot z samodzielnym przedłużeniem umowy w MO. Ja tak miałem, a i przy instalacji monterzy kwękali.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Moja konfiguracja FTTH

tylko Internet


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Moja konfiguracja FTTH

tak jak pisałem, chyba 6 czy 7 konsultant dal tipa jak ogarnąć ONT i poszło + telefon do techników ze ONT musi być. Technik mówił, ze wiele osób o tym nie wie i nie pyta. 

te 930 to i tak jest super wynik, biorąc pod uwagę, ze jade tylko na wifi 

 

O co chodzi z przedłużeniem umowy w MO? bo nie kumam 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7859
  • 31

Moja konfiguracja FTTH


@SpacePilot3000napisał(-a)

O co chodzi z przedłużeniem umowy w MO? bo nie kumam 🙂


MO=Mój Orange -> taki panel sterowania usługami w apce albo na stronce www. Tam można sobie samodzielnie przedłużyć usługę. I jak ja przedłużałem, to nie łykało opcji 1Gb, wywalając błąd. Trzeba było przez konsultanta i kuriera.