Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mniej niż połowa prędkości internetu na umowie 80Mb/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Mniej niż połowa prędkości internetu na umowie 80Mb/s

Witam.

W skrócie:

Oczekiwana prędkość min. : 50 Mb/s

Obecna prędkość : max. : 35 Mb/s.

Modem : Fun box 2,0

Opis:

Mam umowę na internet 80 Mb/s, wcześniej nie zwracałem uwagi na prędkość internetu, jednak zobaczyłem inne tematy z podobnym problem i postanowiłem coś z tym zrobić.

Prędkość internetu, jaką mam obecnie to maksymalnie 35 Mb/s a zwykle mniej. W podobnych tematach zaobserwowałem, że w większości przypadków inni użytkownicy na tej samej umowie mają prędkości przynajmniej 50 Mb/s.

Więc potrzebuje informacji, czy dałoby radę coś zrobić z tym internetem, jeżeli tak to, jakie kroki podjąć.

Jaka jest wasza fachowa opinia.

Poniżej wrzucam screen informacji systemowych funboxa.

 

obraz_2023-09-11_134950636.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53505
  • 621

Mniej niż połowa prędkości internetu na umowie 80Mb/s

@kszkolnicki10Umowa opiewa na prędkość od 20 do 80Mb/sek

Jest to uzależnione długością i jakością linii telefonicznej.'

W Twoim przypadku te czynniki powodują połączenie modemu na dokładnie 31,3Mb/sek

Nie ma w tym nic dziwnego-mieścisz się w widełkach usługi...

Teraz drugie zagadnienie: co z tym zrobić? Weryfikować...w miarę możliwości u siebie

Linia miedziana może być podłączona do domu kablem doziemnym lub ze słupa-podwieszką (jeśli to dom, bom w budynku wielorodzinnym to jest prościej, bo instalacja przeważnie wchodzi do mieszkania z klatki schodowej, czyli wewnątrz budynku, lub puszki na elewacji)

W obu przypadkach warto zweryfikować ile jest gniazdek telefonicznych, jakimi kablami są wykonane i w jakim są stanie. Czy masz filtry i rozgałęźniki, jakim przewodem z gniazda/filtra VDSL jest podłączony modem..

Jak widzisz pytań wiele.Kombinuj 🙂

P.S. Od razu dopiszę, że taka liczba błędów jak na 6 dni synchronizacji, to "pikuś"

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

Mniej niż połowa prędkości internetu na umowie 80Mb/s

Cześć @kszkolnicki10 

Jeśli chodzi o opcje internetu do 80 Mb/s  w tym linku https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39336/b47b1b9e-7d69-414b-a035-241a766c4f26.pdf to pobieranie  mieści się miedzy maksymalną a minimalną  prędkością bo wynosi ona od 20 do 80 Mb/s a prędkość wysyłania od 0,9 do 8 Mb/s. Martwi mnie liczba błędów ESów i SESów 29 i 11. Próbowałeś zgłosić ten problem na Orange czacie lub na infolinii Orange *100 lub 510 100 100 co do liczby  błędów na linii aby technik mógł zweryfikować przyjrzeć się łączu. Może coś się uda poprawić i może  zwiększy się prędkość pobierania u Ciebie

Może coś to pomoże

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Mniej niż połowa prędkości internetu na umowie 80Mb/s

@kszkolnicki10 sam dużo nie zrobisz. Jeśli na linii jest telefon analogowy to zobacz czy jest prawidłowo wpięty przez filtr. Jeśli są zrównoleglone linie do kilku pokoi i nieczynne to je odłącz. Reszta w gestii montera do sprawdzenia na linii.