Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja na VOIP


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Migracja na VOIP

Mam pytanie techniczne czemu migracja na VOIP nie jest odrazu tylko to trwa?? Czy to nie zwykłe przełączenie czemu trzeba czekać kilka dni aby poprawnie działało??

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Migracja na VOIP

Niestety to jakieś zaszłości historyczne i czasami może to chwilę potrwać. Telefon analogowy tzw POTS to usługa która ma już dobre kilkadziesiąt lat, była świadczona jeszcze w PRL i mimo modernizacji, nie za każdym razem każde ze zleceń przejdzie w sposób automatyczny. VoIP pojawił się stosunkowo niedawno bo na początku lat 2000. Jest to realizowane przez dwie odrębne platformy. Często też technik musi przyjechać do centrali telefonicznej na miejscu by fizycznie odciąć usługę POTS. Gdy zasoby będą wolne, to wtedy można numer właściwie uruchomić na voipie.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Migracja na VOIP

Tak pytam bo caly czas jestem w czasie migracji i polaczenia mozna inicjowac ale na numer sie dodzwonic nie mozna... No i w moj orange tez widnieje jeszcze PSTN plan na kazda kieszen a nie neofon. 2 dni temu dostalem sms ze max 48h wlasnie minelo dzwonilem na infolinie i powiedzieli ze mam jeszcze czekac moze dzis do konca dnia. Czy ktoś przechodzil migracje ile to trwało tak naprawde???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Migracja na VOIP

Niestety u Ciebie migracja trafiła w tzw. release gdzie przed, w trakcie i po pewnych prac modernizacyjnych pewne zlecenia są wstrzymane. W czasie 7 dni powinno się zamknąć sprawa. Obstawiam jednak że zaplanowane prace planowane sprawią, że dopiero w poniedziałek koło 11-12 coś ruszy.