Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Miedziane łącze

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Miedziane łącze

Witam , wiem że moje pytanie może być naiwne ale chciałbym się upewnić. W moim miasteczku Orange położył światłowód ,lecz mojej ulicy nie uwzględnił w planach a więc o światłowodzie Orange mogę zapomnieć. Mam łącze miedziane i do tej pory wyciągało maksymalnie 14 Mb/s i tu mam pytanie: czy po podłączeniu światłowodu w innych rejonach miasteczka a tym samym zwolnienia łączy miedzianych , prędkość mojego łącza mogłaby wzrosnąć spowodowana tym że już nie ma tylu użytkowników podłączonych pod miedź?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Miedziane łącze

@bruno Na pewno nie jakoś drastycznie, ponieważ prędkość łącza po miedzi głównie determinuje odległość od centrali i jakość kabli. W usługach opartych na miedzi każdy ma zestawioną indywidualną parę aż od centrali. Wydajność DSLAMu na pewno jest wystarczająca.  

Delikatną poprawę mógłbyś odczuć gdyby z par kabla magistralnego do którego jesteś podłączony zaczęły schodzić usługi. Wtedy zaszumienie w kablu mogłoby zmaleć i prędkość delikatnie się poprawić.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Miedziane łącze

W niektórych lokalizacjach gdzie nie jest planowany światłowód jest robiona migracja z ADSL do VDSL. Na pewno max 80 nie będzie, ale zwykle bywa więcej niż obecnie. Niestety plany są trudno dostępne jak i przy światłowodu.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Miedziane łącze

Wszystko zależy od centralki do której jesteś podłączony. Teoretycznie, "odciążenie" miedzi powinno zaowocować lepszymi parametrami, ale do końca nie musi tak być. Jeżeli jeszcze teraz OPL po założeniu światła, odpuści sobie chociażby konserwację starej infrastruktury, to może być jeszcze gorzej...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Miedziane łącze

@bruno Na pewno nie jakoś drastycznie, ponieważ prędkość łącza po miedzi głównie determinuje odległość od centrali i jakość kabli. W usługach opartych na miedzi każdy ma zestawioną indywidualną parę aż od centrali. Wydajność DSLAMu na pewno jest wystarczająca.  

Delikatną poprawę mógłbyś odczuć gdyby z par kabla magistralnego do którego jesteś podłączony zaczęły schodzić usługi. Wtedy zaszumienie w kablu mogłoby zmaleć i prędkość delikatnie się poprawić.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Miedziane łącze

czy migracja na VDSL może jakoś poprawić szybkość łącza na którym nigdy nie było więcej niż 14Mb/s?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Miedziane łącze

Może poprawić, może pogorszyć(!) ale to zależy od powodów dla których masz ADSL a nie VDSL, a o tym wie firma i nawet Piotrek nie jasnowidz 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Miedziane łącze

Ok dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam