Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Dokonałem migracji z prędkości 100 na 300 MB/s
Download w ogóle nie wzrósł i wynosi około 105 Mb/s - tak jak było w opcji 100
Upload wzrósł z 11 do 19 Mb/s (od biedy do przyjęcia)
Modem FunBox2 
Kable Lan cat6 od terminala  ONT do FunBox2 i od FunBoxa2 do komputera
Karta sieciowa sprawdzona - obsługuje 1 Gb/sek i wykazuje, że taką prędkość wynegocjowano
Za radą doradcy z serwisu ORANGE z którym rozmawiałem na czacie wymusiłem tryb ipv4 zamiast trybu adresowania ipv6 - nie pomogło

Macie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@BORAX @Piotrekk85 Oprócz nieporozumień między ORANGE a INEĄ doszły jeszcze problemy z oprogramowaniem u operatora. Dziś zostało wszystko naprawione i na razie wszystko ładnie śmiga  310/35

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

39 ODPOW. 39

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Jak mierzysz prędkość? Zlecenie na migrację jest zakończone?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Zlecenie na migrację zakończone. Prędkość mierzę na speedtest.net ale pomiary na innych stronach dają podobne rezultaty. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@piotr54 a ONT uruchamiałeś ponownie ? Ja przy migracji z 300Mbit/s na 600Mbit/s musiałem odłączyć na chwilę ONT od zasilania.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Ponowne uruchomienie ONT niestety nic nie dało


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

A masz konto na mój Orange? Tam jest większa prędkość?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@piotr54 Być może ONT się przyblokował w pewien sposób. Gdy na Mój Orange jest widoczna nowa prędkość, a po restarcie całego sprzętu dalej jest 100Mbit/s, to napiszę jak było u mnie.

Posiadam model ONT Huawei HG8010H. Po zwiększeniu prędkości dla wszystkich z 600Mbit/s do 1Gbit ONTki forumowiczów automatycznie pokazały nową prędkość...ale nie u mnie. 

U mnie było murem 600Mbit/s. Próbowałem różnych cudów, ale konieczna była wymiana ONT na taki sam model jak miałem. Wymieniony ONT bez problemu pokazał 1Gbit. 

Jeżeli wszystkie procesy zostały zakończone, prędkość w Mój Orane zwiększona, to musisz reklamować i sugerować wymianę ONT.

Sprawdź jednak dobrze papiery. Pewnie zawierałeś aneks do umowy. Tam powinna być data od kiedy nowa prędkość będzie obowiązywać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Mam umowę na 300 Mb/s od 19 października. W Mój Orange jest zaznaczone że już mam 300. Będę więc reklamował ONT zgodnie z twoją sugestią 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 8
  • 1

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

@BORAX @Piotrekk85
Okazuje się, że mój internet z ORANGE biegnie po kablach światłowodowych INEI. Przed chwilą był technik z INEI zbadał wszystko, było ok, następie zadzwonił  do centrali i okazało się że ORANGE nie przekazała INEI zlecenia do migracji ze 100 na 300. Bez tego zlecenia nie mogą przełączyć. On to zgłosi do ORANGE ale radził bym ich samemu naciskać również. Ale to nie koniec. Chwilę po jego odejściu zadzwonił ktoś z ORANGE z informacją, że INEA nie ma nic do sygnału z ORANGE i ORANGE żadnych zleceń do INEI wysyłać nie musi.
Zanosi się więc na długą i interesującą batalię z obu operatorami. Nadal płacę za 300 a mam 100 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mała prędkość światłowodu 300 Mb/s

Złóż pędem reklamację. Jest to robione ścieżką niestandardową ale do załatwienia dość szybko. Tylko ktoś musi czytać maile o ostatnich zmianach 😕