Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox nie działa - tp link brak stabilności


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

Hej, w poniedziałek przedłużyłem umowę i wystąpiły problemy, na początku pozwolę sobie wrzucić linka do mojego wcześniejszego postu co do liveboxa https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/B%C5%82%C4%85d-uwierzytelniania-livebox-2-0-pomara%C5%84cz...

 

Problem dalej nie został rozwiązany, ale przynajmniej "znam" przyczynę. po 5 niekompetentnych konsultantach w końcu trafiłem na Panią, która przynajmniej w jakimś stopniu pomogła rozwiązać sprawę. Dopiero ta Pani zobaczyła, że po podłączeniu już trzeciego(w dwa dni) liveboxa u nich w systemie widnieje on jako "nieznane urządzenie" i prawdopodobnie dlatego nie może pobrać danych do logowania jak i również nie może się połączyć. Zamówiła technika, technik przyjechał podłączył liveboxa, stwierdził, że faktycznie nie może złapać połączenia(mimo tego, że tp link łapał połączenie) więc podłączył swój modem testowy(mają przy sobie taki do sprawdzania linii itd.) i na nim tak jak na liveboxie - jest synchronizacja, ale nie może się zalogować nawet do rejestracja@neostrada.pl (warto dodać jeszcze raz, że TP Link łączy się normalnie). Sprawdził linię i linia jest "ok", stwierdził, że problem leży prawdopodobnie w centrali(jest w budynku, który w sobotę jest zamknięty) i kiedyś z góry będą musieli zlecić jego naprawę, a teraz żebym korzystał z tp linka jak jest ok. Problem pojawia się taki, że odkąd w środę przyszedł livebox i próbowałem go podłączyć kilkanaście razy dziennie, to stabilność połączenia w tp linku ucierpiała, tzn wchodząc na speedtest.pl jestem w stanie wam wrzucić wynik "29 ping, 11Mb/s, 0.9Mb/s" ale jest to wynik strasznie oszukany, ponieważ w tym samym speedteście ping będzie skakał między 50-80, Download 2Mb/s-7Mb/s żeby na końcu pojawił się wyżej wspomniany "dobry" wynik. Włączając jakąkolwiek grę już jest na tyle "duże" obciążenie, że ten wynik jest w granicach 50-80ms, 2-7 Mb/s. Wiem, że ktoś może powiedzieć, że przecież i tak "2-7" dobry wynik, może i faktycznie dobry, ale tylko na papierku 😄 dodam jeszcze, że znam już na tyle neostradę(częste problemy ze stabilnością, tak z raz/dwa w ciągu dnia, lecz od czasu prób podłączenia liveboxa to jest to ciągły problem),że jak odpalę speedtest.pl i mimo tego, że download jest 10-11Mb/s a ping pokazuje się 30/31ms, a nie 24-29 to internet praktycznie nie będzie działał w grach, a na YouTube, czy na streamach będą ciągłe ścinki. Co zrobić? 

 

 

Przechwytywanie.PNG

 

 

po wizycie technika SNR Margin przez jakiś czas był w okolicach 8 a Max Rate i Current Rate w okolicach 12 tys

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

Testy łącza internetowego, robi się pro.speedtest.pl  😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Livebox nie działa - tp link brak stabilności


@Anonimnapisał(-a)

Testy łącza internetowego, robi się pro.speedtest.pl  😉


Mam rozumieć że po zrobieniu testu na pro.speedtest.pl internet będzie stabilny a livebox zacznie się logować tak? 

Anonim

Nie dotyczy

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

@Woiitek  napisałem jak się robi testy poprawnie, co do twojego problemu, to sam napisałeś gdzie tkwi, dziś tego nikt nie naprawi, poczekaj do Poniedziałku 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

Przepraszam za takie podejście, ale po prostu już nie mam siły... Bardziej napisałem tutaj na forum żeby dowiedzieć się co może być przyczyną takich skoków prędkości, może dlm konfiguruje się od nowa? Jak wygląda sprawa z przepieciem portu? Mogą na moją prośbę mnie przepiąć? Czy technik musi do domu zajść, znowu testować, powiedzieć że linia jest "ok" i pójść sobie? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

Pierwszy tydzień od przedłużenia umowy może trwać rekonfiguracja usługi. Tu musisz reklamować na poziomie Contact Center takie problemy. Widocznie coś nie wyszło przy przedłużeniu.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

przyjechał technik, poinformował mnie o kosztach jeśli jest to bezpodstawne wezwanie(chyba z góry założył, że błędny login/hasło) ja go poinformowałem, że jak podłączy LB to płacę od razu, po czym nie udało mu się podłączyć 😄 pojechał na centralę, próbował w trzech portach, dopiero czwarty załapał i problem rozwiązany


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 37
  • 0

Livebox nie działa - tp link brak stabilności

Przechwytywanie.PNG

 

 

ufff.... na szczęście problemy zniknęły z tym fajnym(do 20mb) internetem 😄 Dzięki orange!