Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konsultanci grożą mi zerwaniem umowy

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Konsultanci grożą mi zerwaniem umowy

Mam od kilku lat umowę z Orange, umowa przeszła na czas nieokreślony i chce przy niej pozostać. Od około pół roku na mojej ulicy jest światłowód, i od wtedy konsultanci chociaż raz w tygodniu wydzwaniają chcąc mnie przekonać do niego, pomimo że jasno mówię że nie chcę światłowodu. Ostatnio nawet zadzwonili wygrażając mi że jak nie przejdę na światłowód to mnie wyrzucą z Orange, wypowiedzą mi umowę i w ten sposób mnie zmuszą do niego. Ja odpowiedziałam, że jak tak zrobią to przejdę do innego operatora. W trakcie mojej odpowiedzi konsultant rzucił słuchawką. Moje pytanie brzmi : Czy mogą mnie wyrzucić z Orange bo nie zgadzam się na światłowód?

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię i tytuł - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

Tak, mogą. Ale to nie przez telefon. Przyjdzie pismo - emailem (o ile wyraziłeś zgodę) lub tradycyjną pocztą.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

"Wyrzucić" - cóż, skoro masz umowę na czas nieokreślony, to w tej umowie na pewno jest zapis dotyczący tego, jakie są warunki jej wypowiedzenia. Zwykle jest tak, że każda ze stron umowy może ją wypowiedzieć z zachowaniem danego okresu wypowiedzenia - więc tak, mogą Ci wypowiedzieć umowę.

 

Oczywiście możesz wtedy przejść do innego operatora - problem, jak sądzę, może polegać na tym, że inni operatorzy pewnie też nie będą już chcieli zakładać Ci Internetu na tradycyjnych kablach. Rzecz w tym, że Orange (i wszyscy inni) rozbudowują sieć światłowodową, a "stara" sieć, na miedzianych kablach, jest powoli wygaszana. Operatorowi nie opłaca się w danym regionie utrzymywać jednocześnie sieci światłowodowej i tradycyjnej, zwłaszcza, że zdecydowana większość klientów woli światłowód.

 

Może więc być tak, że jak zrezygnujesz z Orange (…albo oni zrezygnują z Ciebie…), to do wyboru będziesz miał albo światłowód od innego operatora, albo Internet komórkowy.

 

A z czystej ciekawości: jest jakiś konkretny powód, dla którego nie chcesz światłowodu?

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Konsultanci grożą mi telefonicznie

@Olabro  przykro że "konsultanci" w ten sposób próbują nakłonić Cię do zmiany oferty. Oczywiście konsultanci działający na rzecz operatora nie tylko są zatrudnieni w Orange, są również firmy podwykonawcze zewnętrzne, wiadomo że nic nie tłumaczy takiego zachowania ze strony konsultanta, możesz złożyć zażalenie w Orange na osobę dzwoniącą do Ciebie (rozmowy doradców są nagrywane). Według mnie nikt Cię nie wyrzuci z Orange bo nie chcesz zmienić oferty ale należy pamiętać że operator stopniowo odchodzi od technologii miedzianej i przestaje dokonywać modernizacji tej sieci gdyż staje się to po prostu nieopłacalne i w wielu wypadkach składane są propozycje zmiany technologii świadczenia usług na światłowód właśnie (jest to technologia nowoczesna i bardziej niezawodna niż dotychczasowe, warto zastanowić się nad jej wyborem) jeśli tylko jest dostępny w danej okolicy, a stara sieć zaczyna stwarzać duże problemy. Oczywiście propozycje takie są i powinny być kierowane do klienta według wszelkich norm, grzecznościowo, nie ma i nie może być stosowana forma jakiś nacisków czy gróźb ze strony doradców.

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli czujesz się urażony to złóż skargę na konsultanta.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

W tym domu mam dwa internetu od Orange oraz T-Mobile i z drugiej sieci działa perfekcyjnie i nie mam z nimi żadnych problemów, z Orange co chwila albo braki albo reklamacje, albo problemy i ostatnio jedynie dzięki forum po 2miesiacach mi przysłali techników do naprawy internetu, żaden z sąsiadów nie poleca światłowodu z Orange. (Nawet sam technik odradził) gdyby nie to że Orange było wcześniej monopolem i tylko on miał oferte na mojej ulicy to nigdy bym go nie wybrała. Teraz mam dwa internetu T-Mobile i Orange bo Orange nie działa 90% czasu na tej ulicy i muszę się wspomagać inną firmą. A z Orange poprostu cieszymy się dobrym pakietem telewizji i tylko dlatego utrzymujemy tą umowę 

 

Dlatego nie chcemy światłowodu bo internet i tak mamy z innej firmy, a Orange utrzymujemy dla telewizji

 

____________

* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

Jeśli Twój adres będzie przeznaczony do lokalizacji linii miedzianej, to otrzymasz pismo - tradycyjnie pocztą lub na adres email - o ile wyraziłeś zgodę na kontakty obsługowe.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 1129
  • 13

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

Rozumiem… Absolutnie Cię nie namawiam czy nie próbuję przekonać, podzielę się tylko moim doświadczeniem. Ja przez całe lata miałem "tradycyjny" internet od Orange (a wcześniej od TP SA), czyli Neostradę - i także w zasadzie głównie dlatego, że w miejscu w którym mieszkam nie było w tej kwestii żadnej konkurencji. Często narzekałem na Neostradę, wieczne awarie, ciągłe problemy.

 

Kilka lat temu przesiadłem się na światłowód - i muszę Ci powiedzieć, że różnica jest KOSMICZNA. Na plus. I nie mówię o szybkości, bo ta jest w ogóle nieporównywalna, ale o jakości i komforcie. Mam światłowód już dobre kilka lat - przez cały ten czas były może dwie czy trzy awarie (na poziomie "wyższym", w rejonie, nie u mnie w domu), obie załatwiono w czasie kilku godzin. Wygoda, szybkość i niezawodność zdecydowanie przemawia na rzecz światłowodu - a pakiet telewizyjny też można z nim mieć (pewnie nawet szerszy za +/- te same pieniądze).

 

A jeśli wolisz Internet od T-Mobile, to może zapytaj u nich o ofertę telewizyjna, też na pewno ją mają, a z Orange zrezygnuj - po co płacić dwa razy…


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód


@Olabronapisał(-a)

Dlatego nie chcemy światłowodu bo internet i tak mamy z innej firmy, a Orange utrzymujemy dla telewizji


Nie bardzo rozumiem, po co utrzymywać dwie oferty, przecież na jednej i na drugiej ofercie można mieć cały pakiet usług. Tak samo nie rozumiem co ze światłowodem od Orange jest nie tak że nawet jakiś technik odradzał, raczej odradzał bo był z firmy konkurencyjnej, a opinie sąsiadów którzy nie mają tej usługi...proszę Cię...na ile mogą być wiarygodne. Od siebie na koniec dodam tylko tyle że osiem lat temu przeszedłem z miedzi na światłowód Orange i przez te lata nie miałem z tą usługą żadnych problemów.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

Pytałam o oferty wszystkich teraźniejszych operatorów obsługujących moją ulicę i Orange ma najtaniej patrząc nawet że internet nie działa. Poza tym mam też tu telefony. Więc światłowód mnie nie interesuje tylko pozostałe aspekty umowy. Dlatego pytanie brzmiało czy mogą mi przez to wypowiedzieć umowę. Bo jak tak i ta groźba się spełni to wolę się wcześniej rozejrzeć za ofertami innych firm


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 33
  • 0

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

Ponieważ wciąż jest Orange monopolem tutaj, tyle o ile internet mogę wziąć z innej firmy to do telewizji muszę mieć montowane anteny z innych firm, mówię o sąsiadach którzy pół roku temu skusili się na ten światłowód mając nadzieję naprawy tej usługi internetu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Konsultanci namawiają do przejścia na światłowód

@Olabro  piszesz że Orange ma najtaniej to tym bardziej nie pojmuję Twojego negatywnego nastawienia do tej usługi. Co do "gróźb" to dostałeś już odpowiedzi.

Edyta:

Zaraz, zaraz, jakie anteny?, przecież usługę telewizji możesz mieć ze światłowodu bez żadnych anten, nazywa się to IPTV.