Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konflikt adresów IP

ROZWIĄZANE

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Konflikt adresów IP

Poszukaj w swoim routerze opcji przypisywania adresów statycznych. Przydziel je urządzeniom, zwracając uwagę czy nie powtarzają się. Jeśli od laptopa adres się zdubluje z innym, rozłącz go z wifi i połącz ponownie, tak aby router przydzielił mu inny i wtedy zapisz mu jako statyczny...podejrzewam że bedziesz miał te opcje w "zarządzaniu". Niestety nie mam jak podejrzeć sagecoma...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Konflikt adresów IP

@Przemczyk i jak tam udało Ci się wyeliminować konflikt adresów? Daj znać! I jeszcze zaznacz, proszę, najbardziej pomocny wpis, jako rozwiązanie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Konflikt adresów IP

Problem ustał. Sądzę, że chwilowo. Odezwe się jak będzie znów to samo


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Konflikt adresów IP

Znalazłem odpowiedź na Twój problem @Przemczyk. Otóż komunikat o konflikcie adresów pojawia się wtedy, gdy w zasięgu komputera pojawiają się dwa urządzenia o tym samym adresie, w Twoim przypadku podawałeś modem sagemcom fast 2704. Na roziązanie natknąłem się przez przypadek. Konflikt adresów routerów. Musiało dojść u Ciebie do nałożenia się sygnałów. Dopóki włączone będą obydwa, konflikt bedzie generowany przez komputer korzystający z połaczeń. Przypadkowe zdiagnozowanie problemu u mnie nastąpiło podczas testowania routera mobilnego podczas ciągłego funkcjonowania sieci wewnętrznej, stacjonarnej. Adresy funboxa jak i airboxa są takie same, więc podczas automatycznego odświeżania połączeń wifi, komputer wykrywał konflikt, który kończył się opisanym przez Ciebie monitem.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Konflikt adresów IP

@Przemczyk zapadł długa cisza, czy to oznacza, że wszystko działa i oznaczysz rozwiązanie?