Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja IPv6 na pfSense

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Pasjonat
  • 296
  • 803
  • 2

@slav72 O to mi właśnie chodziło w regulaminie nie ma zakazu ale no właśnie.

Poziom 12, Recenzent
  • 15
  • 28
  • 0

Z hurricane electrics jest jeden poważny problem - usługi streamingowe które wspierają IPv6 będą blokować dostęp do platformy twierdząc, że korzystasz z VPN (ogólnie IPki HE są zarejestrowane w USA) 

Ja bym na Twoim miejscu pokombinował jeszcze z IPv6, u mnie np w EdgeRouter trzeba było zaktualizować firmware żeby obsługiwał IPv6 w sesji PPPoE, ogólnie wszystko śmigało tylko nie byłem w stanie skonfigurować Dual-Stack (tunelowanie pakietów IPv4 wewnątrz sieci IPv6) więc wróciłem do IPv4.

Oprócz tego, bo mówisz, że nie otrzymujesz adresu IP. Sam interfejs PPPoE nie otrzymuje adresu IPv6, dopiero skonfigurowanie podsieci z prefixu /56 nadaje adres Twojemu routerowi. Nie wiem jak to skonfigurować w pfSense ale w EdgeRouter to się nazywało prefix delegation - wskazujesz podsieć np. switch0.1050 (vlan 1050) aby na niej propagować podsieć z prefixu /56 i nadajesz mu np. pierwszy adres w tej sieci dajmy na to ::1 (możesz oczywiście wybrac inny numer).

W ten sposób możesz stworzyć kilka podsieci, i każda z nich musi mieć przydzielony IP gateway (twojego routera) także będziesz mieć tyle IP routera ile skonfigurujesz prefix delegation. Pamiętaj, żeby odpowiednio skonfigurować firewall bo urządzenia w sieci IPv6 już nie są za NATem, wszystkie są widoczne i pingowalne w sieci.

Mam nadzieję, że nie jest to zbyt chaotycznie napisane i coś z tego pomoże Ci w konfiguracji w pfSense