Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@pablus 
Orange wolałoby sprzedać Ci światłowód jakby mogło bo koszt utrzymania usługi niższy niż kabli miedzianych. 
Dopłata 14.99 zł za dom jednorodzinny jest i tak niska w porównaniu do średniego kosztu podłączenia takiego domu. Powiem tak: T-Mobile nalicza 600 zł za instalację jak się odstępuje od umowy, a to koszt instalacji i doprowadzenia sieci do mieszkania w bloku. W przypadku podłączenia domu pomnóż tę opłatę kilka razy i teraz porównaj jak ma się do tego dopłata 14,99 zł miesięcznie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@Sebastian1  wiem że mogą Ale nie wiem skąd ta opieszałość, bo studzienki są drożne...co do opłaty w T-mobile za przyłącz to muszę doczytać bo nie słyszałem o tym. Poza tym opłata za utrzymanie łącza kojarzy mi się z umowami neo bez telefonu... jeżeli chodzi o kwestie kosztów to to różnie każda firma do tego podchodzi...aczkolwiek są i takie które na włóknie nie mają opłaty za utrzymanie łącza. Ale wszystko zależy od polityki danej firmy...W sumie to nie mam co zrzędzić bo narazie każdy operator mi odmówił bo u mnie są cienkie słupy i drogą napowietrzną się nie da (W teorii) 😞 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Dopłatę za przyłączenie w t-mobile się nie płaci, do zabudów jednorodzinnych t-mobile jeszcze dostępu nie ma, co do opłaty za utrzymanie łącza w Orange na miedziaku, przynajmniej w moim przypadku była ogromna, płaciłem za tego neta ( 2mbps ) coś koło stówki pamiętam z czego duża część to było za utrzymanie łącza, który i tak był w zapłakanym stanie, porozrywany, w niektórych odcinkach itp.

 

Defakto czułem się oszukiwany bo płaciłem za utrzymanie, a działań konserwacyjnych w życiu tu nie widziałem 😛


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@misiegg 
jak odstąpisz w ciągu 14 dni od umowy na światłowód T-Mobile to zostanie naliczone 600 zł opłaty instalacyjnej. Jest to przybliżony średni koszt podłączenia jednego klienta w bloku. Podałem te kwotę jako porównanie kosztów podłączenia do kosztów dopłaty za domek. 
Swoją drogę ciekawe jaka opłatę naliczałoby T-Mobile jakby mogło świadczyć usługę w domach i klient odstąpiłby od takiej umowy. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

No przy odstąpieniu tak, ale jesli się nie odstąpi to opłaty się nie płaci, co do opłaty za dom nie wiadomo bo jeszcze nie świadczą takich usług, dobrze, ze w orange nie ma takich kwiatków 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

@misiegg to się zgadza. Jak się nie odstępuje to nie ma tej opłaty. W moim poście chodziło mi jedynie o pokazanie przybliżonego kosztu instalacji światłowodu w bloku, a koszt instalacji w domku jest kilkukrotnie wyższy.
Jakby klient się dowiedział ile średnio kosztuje podłączenie domku do światłowodu to przyjąłby tę opłatę 14,99 zł z pocałowaniem ręki, poczęstował ciastem i jeszcze zaprosił na święta 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Hahahah dokładnie, a jeszcze jeśli operator serwowałby dobrą jakość tego neta to już w ogóle, i fajerwerki na sylwestra by kupił 😄


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1764
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Tak mnie zastanawia jedno czy opłata za utrzymanie do domków w pewnym okresie znika, ewentualnie czy może tego Orange zrezygnować. Weźmy pod uwagę klienta który jest już długi czas na światłowodzie i zapłacił już 45 takich opłat daje to 674,55 zł. Czy może negocjować przedłużenie bez takich opłat ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 323
  • 8

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Nie wiem jak podchodzi do tego Orange ale kosztowo pomnóż te 45 opłat jeszcze razy kilka, żeby zwrócił się średni koszt instalacji w domku. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Komentarze do artykułu: Światłowód - podstawowe informacje

Ale czemu niby kilka razy, instalacja do domku to tylko przeciągniecie kabla napowietrznie / na własny koszt w peszlu koło płotu, i zainstalowanie gniazda optycznego.

 

Podobny proces jak w bloku, nie sądze, żeby kosztowało to 'kilka' razy więcej bo nie wiem po jakim czasie koszt samej instalacji by sie orange zwracał..