Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

Witam

 

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą - IT

 

Obecna umowa Orange Love - tylko internet - wygaśnie z końcem kwietnia tego roku

 

Jedyne co telemarketerzy próbują wcisnąć to przedłużenie tej umowy

 

Umowa jak i numery telefonów są na ojca "bo będzie taniej"

 

Trochę jest słabo z tym "taniej" bo koszty internetu/telefonu nie obniżają firmowych podatków

Przy podpisywaniu umowy zapewniano mnie że przejście z kowalskiego na firmę to formalność

Jednak kilka ostatnich próśb i podejście telemarketerów do tematu wypacza sens cesji umowy

 

W grę chyba wchodzi tylko rezygnacja ojca z tej umowy i nawiązanie nowej umowy z moją firmą

 

Pytania:


1. Czy jestem jedyną firmą w kraju która nie wrzuca w koszty internetu i telefonu ? 🙂
2. Jakie mam możliwość zamiany LOVE funbox3 + ONT od Inea na coś bardziej firmowego - marzy się stałe IP + pół symetryk (nie sprawdzałem nawet ile pół symetryk dziś kosztuje ? 😉

Nie obchodzą mnie aktualne zniżki. Jestem gotowy zrezygnować z obenego numeru telefonu jak i obecnego internetu i wziąć wszystko "od nowa" na firmę by robić koszty w firmie
3. Światłówód jest czy rzeczywiście trzeba zrywać umowę i prosić o następną jeżeli wszystko rozgrywa się w obrębie tego samego adresu a zniżki mnie nie obchodzą ?

Dodam że LOVE na firmę to będzie rozczarowanie jeżeli ma być tylko LOVE i śwatłowód nie da się "rozciągnąć" do rozsądnego dla firmy IT poziomu to w grę wchodzi wygaszenie umów i relokacja do miasta

Wszyscy moi współpracownicy mają przynajmniej stałe IP a ja się bawie na routerze rodem z "legolandu" - nie uwłaczając

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

Niestety cesja umowy z ojca na moją firmę nie jest możliwa

 

https://www.orange.pl/omnibook/przekazanie-uslug-innej-firmie#

 

Była by możliwa z ojca na ojca firmę ale z ojca na moją firmę to nie możliwe

 

Dodatkowo pakietem love na firmę nie jestem zainteresowany

 

Całość kończy się smutnie bo:

 

1. wziąłem nowy numer telefonu u konkurencji
2. internet też przejeła konkurencja

 

Ojciec zrezygnował z dwóch usług w love

-- internet
-- mój numer telefonu

co więcej numer telefonu w pakiecie love nie jest przenoszalny między operatorami więc pierwszy raz od 15 lat zmieniam numer telefonu

co pozostaje jak regulamin na nic nie pozwala

Ważny dla mnie jest efekt końcowy - czyli usługi telekomunikacyjne na firmowej fakturze, a kto wystawia fakturę to jest pomijalne

Założyłem konto na nasz orange na moim mailu firmowym

Jak pojawi się potrzeba łącza "zapasowego" to pewnie będzie to Orange.... póki co takiej potrzeby nie ma

@agat13 Tak z drugim operatorem tez trzeba było się "dogadać" w kwestii własnego routera do internetu żeby nie powiedzieć "wypyskować" - wreszcie jest to co miało być od 2 lat

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

@Edward39 zamów usługę Biznespakietu na FTTH albo równolegle do tej ( poczekasz aż wygaśnie ) i czeka Cię dodatkowa instalacja światłowodu, albo zamów z terminem po wygaśnięciu Lova. W tym drugim przypadku musisz się liczyć z przerwą w dostawie, bo o ile zasoby liniowe do OPP będą inne, o tyle ostatnia miła będzie ta sama ( instalacja)

W BP masz stały adres IP i prędkości takie jak w Neo FTTH, a umowę już zawierasz na firmę


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

 


@agat13napisał(-a)

czeka Cię dodatkowa instalacja światłowodu, albo zamów z terminem po wygaśnięciu Lova.


@agat13 właśnie tak chciałem zrobić paradox polega na tym że nie można mieć 2 umów na 1 adresie zamieszkania

 

Jak wpisałem mój adres to na firmę mogę mieć do 600Mbit tylko pytanie dlaczego telemarketerzy jak mantrę wciskają LOVE i mówią że nic innego nie może być - nie będę się kopał z koniem

Drugi kabel - nie było nigdy takiej sugestii ze strony telemarketerów - "wszystko zawijali hasłem "jedna umowa na jeden adres zamieszkania" - ile w tym prawdy a ile lenistwa?

Byłem w BOK osobiście i co z tego jak Pani nie mogła wprowadzić po raz kolejny tego samego adresu z inną usługą, moje pytanie.... kto może wprowadzić do systemu drugą usługę na tym samym adresie - kto jak nie orange BOK 😉 - może już dodali ficzer do aplikacji

@agat13 masz może 2 umowy 2 kable na jednym adresie.... jak tego dokonałeś ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

@Edward39Na jednego klienta tak, ale na firmę to inna sprawa. To dwie osobowości prawne i nie powinni odmówić


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

@Edward39 dodam, że np przy dwóch neo na jednym adresie dla tej samej firmy, aby zwiększyć jej przepustowość do i od netu Operator nie czynił żadnych obiekcji, a wręcz zapytał czy trzeciej nie potrzeba...

Tym bardziej, że u Ciebie są jakby dwie rodziny 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

Niestety cesja umowy z ojca na moją firmę nie jest możliwa

 

https://www.orange.pl/omnibook/przekazanie-uslug-innej-firmie#

 

Była by możliwa z ojca na ojca firmę ale z ojca na moją firmę to nie możliwe

 

Dodatkowo pakietem love na firmę nie jestem zainteresowany

 

Całość kończy się smutnie bo:

 

1. wziąłem nowy numer telefonu u konkurencji
2. internet też przejeła konkurencja

 

Ojciec zrezygnował z dwóch usług w love

-- internet
-- mój numer telefonu

co więcej numer telefonu w pakiecie love nie jest przenoszalny między operatorami więc pierwszy raz od 15 lat zmieniam numer telefonu

co pozostaje jak regulamin na nic nie pozwala

Ważny dla mnie jest efekt końcowy - czyli usługi telekomunikacyjne na firmowej fakturze, a kto wystawia fakturę to jest pomijalne

Założyłem konto na nasz orange na moim mailu firmowym

Jak pojawi się potrzeba łącza "zapasowego" to pewnie będzie to Orange.... póki co takiej potrzeby nie ma

@agat13 Tak z drugim operatorem tez trzeba było się "dogadać" w kwestii własnego routera do internetu żeby nie powiedzieć "wypyskować" - wreszcie jest to co miało być od 2 lat


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jednoosobowa działalność - internet u Tatusia

@Edward39  mogliście wykonać cesję z Twojego Taty na Ciebie prywatnie, a później Ty byś dokonał cesji na Twoją firmę - było to jakieś wyjście.

Ale jak to mówią już "jest po ptakach" 😉