Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jedna wielka kaszana


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Jedna wielka kaszana

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Dzień dobry, dodzwonić się na infolinię to chyba marzenie scietej głowy, a powoli mam dosyc. Mam telefon w Orange od wielu lat. Przeniosłem numer z karty na abonament, następnie na firmę . Prawie rok temu przenioslem do Orange również telewizję i internet stacjonarny, a ostatnio namowilem żonę, zeby przeniosła numer, bo najlepsza sieć itd. Teraz sie wstydzę przed własną zona. Telewizja dziala tak, ze jeszcze chwila i dekoder poleci przez okno. Nie mozna sprawdzić informacji o programir, bo są "chwilowo" niedostępne. Dekoder kilka, kilkanascie razy sie zawiesza, czesto przez kiloanascie minut, a nawet kilka godzin(!) nie ma dźwięku . Internet stacjonarny to jeszcze gorsza masakra. O wi-fi nie ma nawet mowy, zaladowanie jakiejkolwiek strony graniczy z cudem, a zeby nie bylo, ze wi-fi jest slabsze i inne brednie, komputer stacjonarny mam podlaczony na sztywno kablem. Polaczenie rwie sie jak stare prześcieradło, co chwila jest jakis problem. Potrzebuję sprawnego łącza, płacę za sprawne łączę, a go nie mam. Na rozmaitych speed testach lub przez oprogramowanie karty sieciowej szybkość nigdy nawet się nie doczolgala do 40Mb, w umowie mam 80... Chyba zapiszę sobie kilkanaście wyników testu łącza i dorzucę kilka nagrań jak dziala, a raczej nie dziala telewizja i pójdę z tym do UOKIK u. Nie pozdrawiam. 

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Jedna wielka kaszana

Masz opcję do 80 Mb/s więc widełki to od 20 do 80 Mb/s,mając ok 40 Mb/s oznacza że zgodnie z umową. Jaki modem i dekoder ? Rozumiem z TV po IPTV (kablu). Jak internet działa jeśli odłączysz dekoder ? . Stacjonarny jest po Voip czy po analogu ? Jeśli po analogowej linii to filtr w gniazdku założony ?

A połączenie dekoder - modem po wifi czy kablowo ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Jedna wielka kaszana

Nie wiem, przyszli monterzy, zrobili swoje i poszli. Nie jestem teletechnikem, więc nie powiem czy to jest analogowe czy nie. Do głowy mi nie przyszło sprawdzac jak internet dziala bez dekodera, uznałem, ze skoro dostaję zestaw od operatora to ma działać. Od 20 do 80 ok, ale nigdy nie widziałem wiecej niz 40. Do glowy by mi nie przyszlo sprawdzać, gdyby nie to, ze ciagle jest cos nie tak. Zwlaszcza, ze u poprzedniego operatora na 60 Mb dzialalo bez zarzutu. Zarówno tv jak net po prostu się mulą. Na pewno wiem tyle, ze wszystkie urządzenia miedzy sobą są polaczone kablem, nie przez Wi-Fi ... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Jedna wielka kaszana

Zaloguj się do Funboxa 192.168.1.1 i w ustawieniach zaawansowanych (menu w górnym prawym rogu) przejdź do połączenia z internetem i na dole zaznacz wymuś połączenie ipv4, a z loginu usuń /ipv6. Zapisz, Sprawdź czy pomogło. Jeśli nie to niestety zgłoszenie usterki pozostaje.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Jedna wielka kaszana

Ogarnąłem, dzięki wielkie za pomoc, a czy pomoże, zobaczymy. W razie draki zgłoszę usterkę, póki co jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 1

Jedna wielka kaszana

A prędkość sprawdzana jest po kablu czy po Wifi? Jeżeli po Wifi to jest to standardowy problem dla typowych kart b/g/n, też miałem maksymalną prędkość do 45 Mb. Wymieniłem na kartę Dual-band z ac i teraz jest ok.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jedna wielka kaszana

@Zimnytrup Opcja do 80Mb ma widełki od 20Mb do 80Mb, ponieważ różni ludzie mają różne odległości od centrali. Jeżeli modem jest zsynchronizowany na 40 Mbit to nie zobaczysz nigdy 60 czy 80Mbit.

Zobacz w statystyki na Funboxie, jeżeli pojawiają się błędy w sporych ilościach to zgłaszaj usterkę. Może gdzieś nie ma dobrego styku.

Poprzedniego dostawcę miałeś po kablu koncentrycznym? 

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Jedna wielka kaszana

Sprawdzę, po radzie zeby wymusic ipv4 pomoglo, ale wlasnie w tym momencie internet padł na amen. Kontrolka na routerze wali na czerwono i nie wiem czy znowu się cos sknocilo, czy pogoda ma na to wpływ. Nie pamietam dokładnie, ale bodajże oprogramowanie karty sieciowej pokazało, ze mam jakies 2 km... Tak, u poprzedniego dostawcy byl koncentryk, monterzy z Orange przeciagneli swoj kabel, wyglada jak skretka. Nawet nie chodzi mi o prędkość, z pełną świadomością przesiadlem się z 120 Mb na 80, dla mnie kluczowa jest stabilność lacza, po prostu uzywam go głównie do grania i jak się sypie, to wiadomo... W sumie to mialem nadzieję, ze światłowód pojawi się jakos niedługo, mieszkam niemal w centrum Warszawy, minął prawie rok i nie mogę się doczekać... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Jedna wielka kaszana

Teraz raczej padła linia - zgłoszenie na infolinii trzeba zrobić. Ale sprawdź u siebi czy coś się nie wypięło.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Jedna wielka kaszana

Po 5 minutach wróciło. Nie wiem, momentami zastanawialem sie czy wlasnie nie grzebia czegoś gdzies przy infrastrukturze...