Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca1  pokaż ustawienia dla wi fi z FunBox 2.0 i karty w komputerze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

ayahuasca1 - to coś nie gra. Tą prędkość gdzie masz podaną ? W połączeniu sieciowym na karcie WiFi ?

Czy na pewno połączenie jest w trybie standardzie sieci "ac" ? 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Sam korzystam z Funboxa 2.0 i WiFi działa super. 
Na Samsungu A9 w pomieszczeniu gdzie stoi router przeważnie mam 260-280 Mbit/s, a przez ścianę na odległości około 5-6 metrów mam 230-270 Mbit/s w zależności od obciążenia sieci bo na WiFi działa jeszcze konsola, inny smartfon, oczyszczacz powietrza i tablet. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

U mnie FunBox stoi w szafce, 2m od komputera. Na potrzeby pomiarów wyciągnąłem go z tej szafki i postawiłem na stołku, także ma bezpośredni kontakt z antenami z karty sieciowej. 

 

Prędkość mierzyłem na speedtest.pl i speedtest.net - obie strony pokazują max 150-160Mb/s. 

 

Kontaktowałem się z BOK Orange i pokazali mi ten poradnik: 

https://www.orange.pl/omnibook/poradnik-orange-swiatlowod#---dla-klienta##jak-poprawnie-skonfigurowa...

 

Zastosowałem się do tych wskazówek, ale w niczym to nie pomogło. Podzieliłem też sieć na pasma 2,4Ghz i 5Ghz. Do sieci 5Ghz podłączyłem tylko komputer. Pozostałe urządzenia (telefon, drukarka, odkurzacz) podpięte są na 2,4Ghz. Żadnej poprawy - ciągle 160Mb/s. 

 

Tutaj ustawienia FunBoxa: 



 

A tutaj parametry łącza: 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Coś jest nie tak, 150-160Mbps to jakis dramat przy takiej odleglosci, to ja na karcie Asusa na USB-AC56 osiągałem ponad 200Mbit i to w drugim pokoju przez grubą ścianę. 

Jesli posiadasz moduł Bluetooth spróbuj go wyłaczyc jesli jest aktywny.

Sprobuj tez zmienic typ szyfrowania w Funboxie.

Jaką predkosc pokazuje system na połaczeniu na karcie WiFi prawy klik > Stan 

Anonim

Nie dotyczy

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

@ayahuasca  rodzaj zabezpieczeń zmień z WPA/WPA2 Mixed na WPA2, stary protokół zabezpieczeń WPA jest już nie używany i spowalnia transfer danych po wi fi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Jeżeli po kablu prędkość jest odpowiednia to proponuję kupić access point dobrej jakości. Podpiąć go po kablu do routera i przez niego brać sygnał WiFi, a to w routerze wyłączyć. Niestety ale ten FunBox 2.0 jest to już stary złom. Był oferowany wcześniej użytkownikom z Internetem VDSL. A na tych liniach to wystarczało. Ma już z 10 lat - konstrukcja jak nie więcej. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Zlom nie zlom, ale swoj standard sieci posiada i do tego w szybkim standardzie "ac" takze nie rozni sie od FunBoxa 3.0, tyle tylko ze posiada 3 antenty co daje max 1.3Gb/s, a FB 3.0 4 anteny = 1.7Gb/s. 

U mnie z FB 3.0 na karcie PCE-AC88 osiagam max w tym samym pomieszczeniu czyli 1.7Gb/s na polaczeniu WiFi wg Windowsa. Takze realnie w speedtest nie byloby problemow z osiagnienciem łącza w opcji gigabit (posiadam tylko 300Mbit)

Kolega niech sprawdzi na początek z jaką predkoscią ma połaczenie w Windows.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Zmieniłem na WPA2-PSK/AES i wyłączyłem Bluetooth na karcie i jest ciut lepiej, teraz osiągam 180Mb/s 🙂
Nie chcę inwestować kolejnych pieniędzy w Access Point, szczególnie, że już wydałem trochę na kartę sieciową, a FunBox 2.0 powinien taką prędkość obsłużyć. Jeśli nic więcej nie da się z tym zrobić to przeżyję, ale to jakiś absurd, że dobijam ledwie do ponad połowy prędkości łącza na sprzęcie od providera internetu. 
 
Macie jeszcze jakieś pomysły? Karta sieciowa ma jeszcze swoje zaawansowane ustawienia, ale są one na tyle szczegółowe, że nic mi nie mówią: 

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Jaka jest realna max prędkość FunBoxa 2.0 na WiFi?

Jaką predkośc pokazuje Windows na karcie WiFI ?

 

Na karcie nic bym nie kombinował w tych zaawansowanych ustawieniach.