Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Anonim

Nie dotyczy

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@_Artek_ słuszna uwaga. Też mam wrażenie, że czasem ludzie wybierają większe prędkości i nie biorą pod uwagę, że sprzęt który mają tyle nie pociągnie. 

 

Jak u siebie robię speed test zwykle wychodzi ciut ponad to co na umowie sieć narzekać nie mogę. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Re: Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Wyższej prędkości nie bierze się po to aby jednym lapkiem od komunii wysycić łącze, tylko żeby mieć zapas i margines, a także wyższy upload.

A TV, jeżeli mówicie o IPTV przez dekoder Orange, nie wlicza się w limit prędkości łącza, bo IPTV jest odeń odseparowane, poprzez umieszczenia w odrębnym VLAN.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Podejrzewam że większość ludzi po prostu albo o tym nie wie albo są "naciągani".....na infolinii nie ma czasu na tłumaczenie jakie wymagania musi spełniać urządzenie końcowe  żeby osiągnąć oferowaną przez konsultanta prędkość ;D

Pewnie błędnych konfiguracji modemu jest trochę mniej bo dla niewymagających użytkowników teoretycznie funbox jest skonfigurowany tak żeby osiągać full speed, choć ja mam rozdzielone pasma tylko dlatego że lubię wiedzieć że jestem podłączony pod 5GhZ


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Re: Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


@pirenejnapisał(-a)

A TV, jeżeli mówicie o IPTV przez dekoder Orange, nie wlicza się w limit prędkości łącza, bo IPTV jest odeń odseparowane, poprzez umieszczenia w odrębnym VLAN.


W UPC jest podane nawet w umowie ile transmisja TV zależnie od jakości będzie obciążać ogólną prędkość łącza. W Netii nie podają ale wystarczy prosty pomiar aby policzyć ile zabiera. Tak jak mówię są to wielkości które można pominąć bo klient tego nie odczuje. W Orange pewnie jest identycznie bo to że jest to inny VLAN niczego nie zmienia z punktu widzenia obciążenia łącza. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Wybrałem prędkość 300 Mb/s, nie jestem bardzo potrzebującym użytkownikiem internetu. Głównie wykorzystuję internet do maili, przeglądania stron i oglądaniu serwisów streamingowych (Disney+, HBO MAX). Wybór 600 Mb/s to była by gruba przesada. Myślę że nawet jak dołożę sobie telewizję wraz z multiroomem to te 300 Mb/s mi wystarczy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Nie wiem czy można o tym tutaj pisać ale dla mnie orange iptv jest bez sensu..... kupując te same kanały bezpośrednio od ich nadawców (player, polsat box go c+ online) często wychodzi taniej niż orange iptv.....może jedynie jakość i wygoda trochę lepsze ale czy warto za to aż tyle dopłacać. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


@_Artek_napisał(-a)

Nie wiem czy można o tym tutaj pisać ale dla mnie orange iptv jest bez sensu..... kupując te same kanały bezpośrednio od ich nadawców (player, polsat box go c+ online) często wychodzi taniej niż orange iptv.....może jedynie jakość i wygoda trochę lepsze ale czy warto za to aż tyle dopłacać. 


telewizja mnie kosztuje 20zł za 120kanałów w orange. nie wiem czy gdzieś dostane taka zawartość w takich pieniądzach? ogólnie to wszędzie są podobne ceny


@_Artek_napisał(-a)

Podejrzewam że większość ludzi po prostu albo o tym nie wie albo są "naciągani".


ludzie sami krzyczą że chcą jak najwyższa prędkość a to ze nie maja pojecie czy ich sprzet to uciagnie to juz inna kwestia. nie ma też co sie dziwić skoro np ktos miał do tej pory bardzo słaby internet wiec chce teraz jak najlepszy 😋


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 49
  • 247
  • 0

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Zgadzam się z przedmówcą. U operatorów satelitarnych za 20 zł dostaje się nędzny pakiecik zazwyczaj z tym co jest w DVB-T. U pomarańczowego operatora jest to aż 120 kanałów, myślę że oferta jest atrakcyjna.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Re: Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


W UPC jest podane nawet w umowie ile transmisja TV zależnie od jakości będzie obciążać ogólną prędkość łącza. W Netii nie podają ale wystarczy prosty pomiar aby policzyć ile zabiera. Tak jak mówię są to wielkości które można pominąć bo klient tego nie odczuje. W Orange pewnie jest identycznie bo to że jest to inny VLAN niczego nie zmienia z punktu widzenia obciążenia łącza. 

Z punktu widzenia obciążenia łącza nie zmienia. Ale mowa była o obciążeniu limitu wynikającego z opcji prędkości internetu. Z tego punktu widzenia też nie zmienia, ale właśnie dlatego, że w Orange nie "jest identycznie". Wynika to właśnie ze zróżnicowania sposobu dostawy internetu i IPTV.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Re: Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@pirenej Jak masz łącze 300Mb\s to masz 300 i koniec. Nie ma 300 plus 20 na IPTV. Transmisja video zawsze coś zabiera tak samo jak telefonia IP cudów nie ma. W efekcie zawsze prędkość łącza ci spadnie. Są to jednak wartości bardzo niskie zależne od rozdzielczości przesyłanego obrazu i stopnia kompresji.