Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@Citi2017  obecnie na laptopa z Wi-Fi 6 (kartą ax) nie wydasz majątku, w cenie około cztery koła masz już przyzwoity sprzęt.

Anonim

Nie dotyczy

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


@Citi2017napisał(-a)

Ja wybrałem 300mb/s i nie żałuje,a wybrałem dla tego że to jest prędkość na przeciętne komputery i tak nie odczuwa się 600 czy 1gb/s chyba że ma się komputer za 15 tysięcy jakiś o super podzespołach zwykły nie odczuje tak dużej prędkości 🙃


Teraz Huawei D16 jest w promocji za chyba 3,4 k zł z wifi 6 ax 😎

Mi tam starcza w laptopie ac 😎

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@slav72@Anonim   Tak wiem ale szybkość komputera i czuć daną szybkość to też karta graficzna itp monitor itp wiele czynników za 2000 laptopy mają dobre karty sieciowe ale one to nie wszystko🙃

Anonim

Nie dotyczy

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@Citi2017  karta graficzna to kopa daje, ale tylko w grach 😃

Mam Huawei Matebok D15 za 1,8 k zł w promocji i ogień w necie 😄

Dysk M2 ma i dobre podzespoły, choć nie wybitne, teoria o dużych wymaganiach przy szybkim łączu, to marketing i bajki, no chyba że kilka zadań na raz robisz i zaciągasz też duże pliki, to obecnie 20k zł na mocarza trzeba co najmniej dać, inflacja jest 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


@Citi2017napisał(-a)

@slav72@Anonim   Tak wiem ale szybkość komputera i czuć daną szybkość to też karta graficzna itp monitor itp wiele czynników za 2000 laptopy mają dobre karty sieciowe ale one to nie wszystko🙃


Dlatego pisałem o sprzęcie za około 4 tysie 🙂😉

Anonim

Nie dotyczy

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@slav72  jak @Citi2017  porządny komputer widział, to spok 😎

Dobry monitor 5k zł i karta graficzna też nie taniej, uciecha na takim PC pracować i grać 😃


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.


@Anonimnapisał(-a)

Próbowała mnie usilnie przekonać, że naprawdę tego potrzebuje.Jedyne 10 zł więcej miesięcznie. Delikatnie pani powiedziałam, że siedzę w temacie i dokładnie wiem, jakie mam potrzeby. Jeżeli kiedyś zmienię sposób użytkowania czy przybędzie mi domowników to się odezwę. 


I dobrze zrobiłaś. Trzeba być asertywnym i nie dać się zmanipulować bo nie jesteś dzieckiem żeby ktoś mówił co ci potrzeba a co nie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

Dobry temat, trzeba by jeszcze jakoś sprawdzić ilu abonentów płaci za prędkość wyższą niż realna którą są w stanie osiągnąć na urządzeniach końcowych (słabsze karty sieciowe, niewłaściwa konfiguracja modemu itd czynników jest wiele)

U mnie jest 3 domowników w tym 2 to klasyczne przeglądanie internetu 
Natomiast ja robie praktycznie wszystko Streaming 4k, granie na konsoli itp miałem 300 i były momenty że robiłem coś bardzo obciążającego internet a z drugiego pokoju słyszałem "czemu internet tak wolno działa"  nie wiedzieć. czemu mając 300mb max wyciągałem 200 z hakiem  a teraz przy 600 wyciągam do 640 ale to pewnie celowy zabieg orange 😄 
Nie zmienia to faktu że teraz wszyscy "robią co chcą" i nikt nie narzeka zdarza się nawet 2 streamingi netflix w 4k w tym samym czasie i nie ma problemu

Nie mniej jestem w takiej dziwnej sytuacji że 300 za mało 600 chyba trochę za dużo ;D

Ps. Nadal jestem nieutulony w żalu, ponieważ nie mogę połączyć swoich usług
telewizja, internet, telefon, wszystko ze względu na internetowy pomarańczowy monopol w mojej lokalizacji.   

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

@_Artek_ Telewizja nawet w 4k to zabiera akurat bardzo mało pasma ( od kilku do kilkudziesięciu Mb\s. Najwięcej żre ściąganie ogromnych plików, torrenty i wszelkiej maści aktualizacie konsoli czy platform typu Steam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Jaką prędkość światłowodu wybraliście.

W moim przypadku wybrałem prędkość 300 Mb/s, tylko dlatego, że brak w ofercie niższego wariantu prędkości. Najbardziej optymalnym wariantem dla mnie byłby ten, dostępny od niedawna w NJU światłowód, 200/30 Mb/s w zupełności by mi wystarczyło, niestety w Orange taka prędkość nie jest oferowana i raczej nie ma co się łudzić, że będzie, operatorzy wolą jednak sprzedawać więcej za więcej, niż mniej za mniej.