Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet stacjonarny i niski transfer


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Internet stacjonarny i niski transfer

Mam internet stacjonarny w Orange 6,5 Mb/s maksymalny transfer. Myślę, że w 2018 roku to się nadaje do zgłoszenia do księgi rekordów Guinessa.

 

Mają w tym roku przyspieszyć! 🙂

16 ODPOW. 16

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Internet stacjonarny i niski transfer

@Manito  czy ja za szybko czytam, czy jednak nie podałeś jaki rodzaj usługi masz na umowie? 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Internet stacjonarny i niski transfer

Internet domowy do 10 Mb/s. Jak sprawdzam na stronie Orange:

 

Wpisz swój adres i sprawdź dostępną prędkość internetu

 

to pokazuje mi prędkość do 20 Mb/s. Jak dzwonię i zamawiam to mówią, że niestety mogą zaoferować tylko do 10 Mb/s. Maksymalnie jest 6,5 Mb/s.

 

Ale ma być już niedługo światłowód. W przyszłości. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Internet stacjonarny i niski transfer

No widzisz @Manito jak na to, że masz w umowie do 10 Mb, to uzyskujesz przyzwoitą prędkość. To, że nijak się ma ona do Twoich oczekiwań, to zupełnie inna sprawa. Z tą dostępną prędkością do 20 Mb, to często można przeczytać iż słabo trzyma oczekiwaną prędkość. Co innego światłowód... jeżeli faktycznie będzie u Ciebie dostępny, to inny świat.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Internet stacjonarny i niski transfer

Dzięki! Tak w sumie podświadomie podejrzewałem, że 6,5 Mb/s to wręcz znakomita prędkość. Da się nawet czasem streamować TIDAL, co prawda nie w wersji master ale tam. Telewizja full HD też odpada, co jest bardzo znaczące i powoduje dość znaczne oszczędności w budżecie domowym, nie trwoni się kasy na Netflix albo Eleven Sport. To bardzo przyjemne, że operator dba o moją kieszeń i co by nie mówić, zdrowie. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Internet stacjonarny i niski transfer

@Manito Twój sarkazm jest nie na miejscu... A jeśliby poważnie rozważać możliwości, spytam czy brałeś pod uwagę mobilny internet kategorii LTE? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Internet stacjonarny i niski transfer

No niestety potrzebuję stałe łącze. Testowałem mobilny i słabe to było, nie licząc transferu oczywiście, ale też nie powalał. Tutaj gdzie mieszkam (3km od Miasteczka Orange w które władowano setki milionów) nie mam innego wyboru. Pozostaje cierpliwie liczyć na cud. Podobno już w tym roku może się zdarzyć. 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Internet stacjonarny i niski transfer

@Manito odpowiem Tobie tak.... ja mieszkam sobie w małym miasteczku i raczej nie prędko spodziewam się aby do domków jednorodzinnych zawitał światłowód... Natomiast przy niedużej odległości od centrali i okoliczności, że są tam wolne sloty VDSL można przejść na NEO 80Mb... i ja taką mam, z tym, że maksymalnej prędkości też nie osiągam, wg. danych na routerze jakieś 50-60 Mb (z pamięci) ...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Internet stacjonarny i niski transfer

To masz super. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić 10x szybszego transferu. No ale obiecali, że w tym roku się ruszy więc zaryzykowałem i przedłużyłem umowę ostatni raz. Co prawda miało się ruszyć w zeszłym.. 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Internet stacjonarny i niski transfer

Teraz sprawdziłem, bieżące info o parametrach połączenia to 45,31 Mb/s down i 7,77 up. Wiem, przy Twoim to i tak dużo.