Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy - przerywa internet


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet domowy - przerywa internet


Cześć, od dłuższego czasu (+- 2 miesiące), podczas korzystania z internetu, oglądanie filmów, granie w gry online itp przerywa w losowym momencie internet na 5-20sek.
I tutaj kolejny problem, że gdy np gram z przyjaciółmi w gry online, to przerywa nam internet w tym samym momencie na ten sam okres czasu.
Za każdym razem, gdy kontaktowałem się z kimś z odziału orange, to mówiono mi jak i innym mieszkańcom wsi, że to nasza wina, a dokładniej "mojego" rutera i że wyślą technika za 50zł - tak mówili wszystkim, którzy do nich dzwonili bądz pisali.
Wydaje mi się to podejrzane, że każdemu to samo mówili, że to wina rutera i chcą wysłać płatnego technika, nawet jak podkreślałem i mówiłem im, że każdy na wsi ma ten problem, że przerywa w tym samym momencie na ten sam okres czasu, to oni dalej swoje, że nasza wina.
Bardzo proszę o pomoc.

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy - przerywa internet

Jaki masz router? masz w panelu admina jakieś statystyki xDSL?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Internet domowy - przerywa internet

zaczynimy o jakim internecie mówisz stacjonarny czy mobilny ? a i odpowiedz na  pytanie  kolegi niżej 🙂

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet domowy - przerywa internet

Jest to model Livebox FTTH v2
A internet stacjonarny
Nie jestem pewny czy o to "DSL" chodzi
t.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy - przerywa internet

O to chodziło. Parametry jak na prędkość do 10 mega są "względnie dobre". Nie ma błędów ES i SES.

Mam jeszcze pytanie, czy jesteś w stanie grając lub wykonując "inną czynność" sprowokować przerwę? czy one występują losowo? czy masz możliwość wtedy spojrzenia jak zachowują się lampki na routerze? Mam jeszcze pytanie czy połączenie z routerem jest po wifi czy po kablu?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet domowy - przerywa internet

Przerwa występuje losowo, lampki na routerze święca się tak jak zawsze bez żadnych problemów.
Połączenie z routerem to wifi, lecz próbowałem na kablu i jest ten sam problem.
Pytałem innych z mojej wsi, którzy mają ten sam problem i tak samo, lampki w porządku, i również próbowali na kablu i wifi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy - przerywa internet

Podejrzewam, że może nie tyle jest to utrata połączenia z internetem, co jest nagły skok pingu co powoduje podobne odczucie. Proponowałbym ściągnąć program Win MTR w wersji 0.92 (nie wcześniejszej) i sprawdzić serwery różnych gier czy stron.

To pozwoli ustali przyczynę, lecz raczej nie da rozwiązania problemy. Ping nie jest gwarantowany, a o różnych perypetiach z pingiem możesz poczytać na tym czy innym forum. Na własną rękę spróbowałbym skorzystać z jakiegoś VPN i sprawdzić czy nie jest lepiej.