Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Bym jeszcze spróbował zmienić hasło do wifi. I potem każde urządzenie podłączać pojedynczo. Ale to może być trochę zabawy.
Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

@jarmktak z ciekawości w zabezpieczeniach sieci wi-fi, masz WPA2-PSK, bo inaczej będzie sporo wolniej, może daj zrzut z ustawień jeśli łaska 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Nie wiem o które ustawienia chodzi.. wrzucam te podstawowe..

1.png2.png

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

Na tym ostatnim zrzucie masz WPA/WPA2 Mixed to ustaw jak napisałem WPA2-PSK,

Tak poza tym kanał zmień z automatyczny na ręczny, 11 ustaw na początek, możesz testować po kolei, któryś może będzie najlepszy.

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

@jarmk  i jeszcze aplikacją FunBox z odległości 3m zoptymalizuj kanał WIFI. A w panelu zrób, jak Ci @Piotrekk85 mówił. Ja bym każde urządzenie podłączone rozwinął, zmienił im nazwy na próbę, żeby rozpoznane były tak samo w aplikacji FB (spersonalizował) i każde z nich najpierw odciął od harmonogramu WIFI. Następnie odłączył je wszystkie w tabeli checkboxem i ponownie podłączył. Potem w aplikacji porównał i harmonogram tam włączył. Po sparowaniu, w panelu włącz filtrowanie adresów MAC (zakryje Ci resztę).

FB3.PNG


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

No i chyba wróciło wszystko do normy.. po przestawieniu na WPA2-PSK mam tak.. i oby tak już zostało... 🙂 Dzięki Panowie za zaangażowanie i pomoc 🙂

 

Screenshot_20190315-231053_Speedtest.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Internet domowy Orange światłowód - prędkość spadła po trzech miesiącach o ponad połowę.

No to fajnie że teraz działa ok, teraz oznacz rozwiązanie tematu i będzie ok @jarmk 😉

Może inni też skorzystają, choć to już raz pisałem, nikt nie testuje zmiany ustawień zabezpieczeń, mają one duży wpływ na szybkość netu.