Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

Witam,

posiadam internet w taryfie do 80 Mb/s wraz z modemem Funbox 2.0. Moja realna prędkość internetu, zmierzona za pomocą speedtest, wynosi ok. 30 Mb/s. Moje pytanie jest takie: czy jest możliwość zwiększenia prędkości internetu, aby zbliżyć się do wartości 80 Mb/s? Jako, że w temacie internetu posiadam tylko podstawową wiedzę, wklejam screen informacji DSL z Funboxa. Czy jest sens kontaktu z technikiem Orange?

Pozdrawiam


livebox 11.10.20. 15-00.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go po screenie wygląda, że Twoją linię powinno dać się poprawić. Raczej dużo większej prędkości nie uzyskasz, ale zawsze technik może poprawić j skrócić pętlę, co spowoduje skrócenie linii a co za tym idzie zwiększenie prędkości.

Jeżeli chodzi o pomiar zdalny, to zobaczy tylko to, co pokazałeś na screenie, najlepiej jak fizycznie oceni możliwości linii i wyeliminowanie błędów.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go W większości przypadków VDSL zapina się na max prędkość dla linii telefonicznej. Zależy to od jej długości, a i jakości. Trudniej z tym walczyć niż z ADSL. Możemy jednak podpowiedzieć czego szukać

 Opisz po krotce linię. To co wiesz na jej temat.

34/8 Mb/ sek to nieźle. Wg matematyki linia ma około 800m. Czy w tej odległości jest centrala telefoniczna lub szafa ONU?

P.S. trochę mnie martwią błędy na łączu, ale nie ma ich dużo. Warto się jednak linii przyjrzeć

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

Ciężko mi cokolwiek o jakości mojej linii powiedzieć, gdyż nie znam się na tym za bardzo, jednak odległość do tej szafy wynosi ok 700 m, tak jak piszesz. Czyli moja prędkość, jest na dostatecznym poziomie i nie do się zbyt wiele poprawić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go Można próbować. Zawsze warto o kilka Mb/sek powalczyć, a choćby zlikwidować błędy na linii. 

Powiem od czego zacząć, a znać się nie musisz. Oczy masz i starczy

Określ cz linia wchodzi do domu że słupa napowietrzanie czy że słupka pod ziemią. Zerknij gdzie znajduje się punkt styku linii zewnętrznej ( kabel żeliwny) z instalacją domową. Ile masz gniazdek w domu i czy masz na linii splitter do rozdzielania sygnału internetowego i telefonicznego. Może masz VoIP ? Czekamy na opis. Im dokładniej opiszesz tym lepiej podpowiemy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

Czy technik Orange ma możliwość zdalnej oceny łącza i co za tym idzie, możliwości zwiekszenia prędkości internetu?

Generalnie na prędkość w codziennym użytkowaniu jak przeglądanie internetu nie narzekam, jednak Netflix potrafi przyciąć, a o 4K można zapomnieć. Może warto by jakoś zwiększyć zasięg WiFi, bo dom mam ok 150m2, a kabla pociągnąć nie mam możliwości.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go Technik zdalnie nic nie zrobi. Na miejscu tak. Może przejrzeć łącze. Zmierzyć i zmienić pary na kablu, poprawić złącza. 

Co do wifi...Najlepsze sieci opierają się na kablu i na Access pointach dopiętych na końcu kabla. Gdy nie ma kabla istnieją alternatywne sposoby. PLC i range extendery. P.S. zawsze jest możliwość poprowadzenia kabli w domu chociaż między piętrami


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

Zastanawiałem się nad siecią mesh w domu, tylko nie wiedzialem czy Funbox będzie współpracować z modemami zwiększającymi zasięg, czy nie będą się "gryźć". Może faktycznie najpierw spróbuję zwiększyć zasięg internetu, a w późniejszym czasie spróbuję powalczy o dodatkowe Mb/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go  Mesh jest spoko, ale dobrze założony. Musisz tylko wymusić tryb AP , a nie routera na głównym urządzeniu. No i sąsiedzi nie będą zadowoleni jeśli masz blisko inne sieci wifi. Chcesz 2 czy 3 elementy? Ja miałem d-linki 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

Myślałem o zestawie 3 elementów

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-mesh-tenda-mw3-3pa...

Czy to zadziała, a może polecisz coś sprawdzonego?

PS Jeden planowałem podłączy kabelkiem do Funboxa, drugi na końcu domu, na parterze, a trzeci na środku górnego piętra

PS2 Zależy mi na tym, aby urządzenie zwiększyło zasięg bez większych spadków prędkości


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Internet domowy 80Mb/s - czy można wycisnąć więcej?

@luki_go po screenie wygląda, że Twoją linię powinno dać się poprawić. Raczej dużo większej prędkości nie uzyskasz, ale zawsze technik może poprawić j skrócić pętlę, co spowoduje skrócenie linii a co za tym idzie zwiększenie prędkości.

Jeżeli chodzi o pomiar zdalny, to zobaczy tylko to, co pokazałeś na screenie, najlepiej jak fizycznie oceni możliwości linii i wyeliminowanie błędów.