Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

  • Dobry wieczór 
  • Problem od bardzo długiego czasu licząc w miesiącach.
  •  
  • Internet biurowy LTE 1T, na 100% wszystko sprawne tz.połączenie urządzenie itp.wszystko sprawdzone z operatorem,niema mowy o zadnych ograniczeniach typu "lejek techniczny "itp. transfer nigdy nie został wykorzystany nawet w 50%
  • Również pandemia covid 19 niema tu nic wspólnego ponieważ  problem był dużo wcześniej. 
  •  
  • Router zalogowany do strefy na Ul.Łokietka w Bolesławcu 59-700 , telefon komórkowy również znajduję się w tym samym pomieszczeniu,z pełnym zasiegiem LTE. I tu paradoks Internet biurowy prawie nie działa,i usługi z nim związane  jak codziennie a Internet w telefonie zamyka licznik podczas sprawdzenia Speed test!!!
  •  
  • Operator i konsultanci W salonie rozkładają ręce. Wiem ze inni klienci tych samych usług mają te same  problemy z Internetem biurowym  Orange w tej lokalizacji. 
  •  
  • Pytanie moje po co sprzedawać usługi skoro i tak one nie działają lub dzialaja w 5%.
  •  
  • Chyba lepiej najpierw zainwestować i zmodernizowac sieć,a dopiero robić oferty, promocje i całą sprzedaż. 

Pozdrawiam 

 


20200528_003144.jpg
5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

@david603 jaki router używasz do internetu?

Proponuję wykonać test krzyżowy i sprawdzić jak karta SIM internetową działa w telefonie, a jak z telefonu w routerze.

Jak w routerze dalej słabo, to proponuję zresetować router do ustawień fabrycznych i ponownie sprawdzić.

Jeżeli karta SIM internetowa dalej słabo działa w telefonie, to proponuję kontakt z infolinią lub wymianę karty SIM.

Może się okazać, że problemem jest karta SIM.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

Dobry wieczór

dziękuję za radę i odpowiedź. 

To wszystko już przerabialiśmy dostałem informację od operatora że faktycznie widzą problem w tym rejonie,polegający na zapchaniu się bo za bardzo są obciążeni 😅😅

Proponują przejście na stałe łącze "światłowód" Gdy była taka techniczna  możliwość  światłowodu nigdy był nie kupił bezprzewodowego internetu. Akurat  o falach radiowych i antenach coś wiem 🙂

 

Która Polska sieć posiada na dzień dzisiejszy dobra prędkość LTE i w miarę duża paczkę GB ?

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

@david603 według mnie Orange posiada najsensowniejszą ofertę transmisji GB, z tym, że u mnie nadajniki w okolicy zostały poprawione i obecnie nawet podczas obciążenia pobieram dane na poziome minimum 20 mbit/s, a w godzinach nocnych przekracza 40 mbit/s.

 

Można jeszcze sprawdzić działanie sieci po przez zakup starterów na kartę najważniejszych operatorów w kraju i wykonać testy prędkości. Najczęściej kilka GB transmisji na starterze jest za około 5 PLN, co wystarczy do przeprowadzenia testów prędkości i porównania. Wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadał, a w ofercie dobrać odpowiedni pakiet GB.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

Orange ma sensowne pakiety, kto co potrzebuje.
Mnie osobiście odpowiada najbardziej 1TB na rok, inni operatorzy mają stawki miesięczne co dla mnie nie jest zbyt wygodne (cykl miesięczny).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Internet biurowy LTE 1T ręce opadają

Używaz B315. Czyli kategoria 4, modem bez agregacji. Pewnie się łaczy z zapchany 800Mhz, bo ma najsilniejszy sygnał.  Telefon zgaduje lepszy, nowszy bo widać LTE+, czyli zagregował kilka pasm.

Jak się ma słaby sprzęt i do tego niezbyt optymalnie użyty.skonfigurowany to cudów się nie spodziewaj. Przejdziesz do innego operatora i też może być kiepsko.

 

Masz anteny zewnętrzne?

Używasz aplikacji huawei do wymuszenia pasma?

Testowałeś różne pasma.

WIesz wogóle jakie pasma są dostępne?

Jeśli LTE ma działać dobrze, to nie jest to plug and play. Trzeba pokombinować.