Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet - Domek piętrowy, potrzebuję wzmocnić zasięg internetu na piętrze. Co doradzicie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Internet - Domek piętrowy, potrzebuję wzmocnić zasięg internetu na piętrze. Co doradzicie?

@Anonim  I jak zwykle wtrącę...gdyby router nie miał trybu AP, to można na nim to wymusić. Ustawić wifi I wyłączyć właśnie dhcp,  a wtedy switch będzie pełnił rolę wejścia i również rozdzielał rth na pozostałe gniazda już nie routera...

Anonim

Nie dotyczy

Internet - Domek piętrowy, potrzebuję wzmocnić zasięg internetu na piętrze. Co doradzicie?

@agat13  tylko po co

Jak router nie ma trybu punkt dostępu, to lepiej zostawić go na fabrycznych, niech jest 2 sieć, byle adresacjia DHCP była inna, opcja że swithem ok, port lan vs lan, to ostateczność, nowe routery mają tryb punkt dostępu, chyba że kupi się model 10 letni 😎

Ups... Coś mi Xiaomi bruździi i zmienia tekst 😩


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Internet - Domek piętrowy, potrzebuję wzmocnić zasięg internetu na piętrze. Co doradzicie?

@Anonim  zakładam różne warianty..zetknąłem się z takimi pomysłami klientów, że nic chyba mnie już nie zdziwi...dlatego wolę przedstawić alternatywę dla zanabycia nowego ( czytaj: wypasionego) routera tym, co czasem się ma pod ręką.  Tym bardziej, że jeśli technologia miedziana, to i transfer mniej wymagający,...jak wiadomo AC czy AX są ok, ale to N na 2,4 GHz ma większy zasięg..dla neo do 10Mb/sek wystarczy.  Uważam też, że kaskada routerów w jednej sieci to niepotrzebnych element i kłopot dla np urządzeń sieciowych czy gier...

Osobiście założyłem na 1 piętrze dobry AP TP-Link na podsufitce i nie dość, że mam zasieg I prędkość z mojego  ftth  na górze, to i pokrycie na parterze 

Dlatego polecam testy I alternatywę