Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet 300 Mb

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Internet 300 Mb

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Skrętka pewnie stara, albo źle zrobiona, albo karta sieciowa tania - stąd dokładnie 100 na kablu. O wifi to chyba nawet nie ma sensu tłumaczyć, jak Ci producent pisze, że prędkość 300, to i tak maks wyciągniesz 150 (tak dzielimy na dwa, bo komunikacja idzie w OBIE strony). A i tak, by był maks, musi być sieć 5ghz i w miarę blisko obok routera - to samo pomieszczenie. Jak ktoś napisał, te tp linki tylko zwolnią kilkukrotnie sieć. Żeby zrobić dobrą sieć w piętrowym domu, w granicach 120-180 metrów, i mieć w 80% powierzchni maksa na wifi, potrzeba 2 - 3 punktów wysokiej jakości. Nie zawsze mesh, bo dobrej klasy routery też starczą. Każdy punkt powinien rozsiewać sieć z ethernetu, bo nawet na meshu zwyczajnie nie da się osiągnąć prędkości granicznych, jeżeli będą rozszerzać jeden od drugiego. Czasem tysiak nie starczy, systemy tego typu potrafią kosztować pod 2 tysiące. To biadolenie jest jakby właściciel malucha pisał, a dlaczego to Porsche jedzie szybciej, przecież paliwo też ma z Orlena.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Internet 300 Mb

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Witaj, ja mam na imię Daniel i z wykształcenia jestem informatykiem . Nie wiem czy będziesz wiedział co to box xiaomi ale ten box ma 5ghz i na nim w odległości 5 m od routera prędkość wifi uwaga to 10 mb. W multimedia na 60 mb na laptopie zawsze stabilne 45 mb tu laptop postawiony dosłownie naprzeciwko routera prędkość 16 mb. Nie mów mi o wyjściu bo to mnie nie interesuje firma która sprzedaje usługę ma mi dostarczyć to za co place a wygląda na to że dostarcza bubel i to 3 mniejszy niż powinna. Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą że wszyscy nie znają się na tym temacie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Internet 300 Mb

Xiaomi to tani telefon na którym bez problemu miałem w multimedia na wifi 30 mb co pozwalało na komfortowe użytkowanie obecnie nawet jak siedzę metr od routera internet zacina się i prędkość dochodzi do 16 mb to jest porażka


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Internet 300 Mb

@stolek Jeżeli masz wątpliwości co do działania usługi, wezwij techników. Przyjadą, włączą się swoim sprzętem i jeżeli jest wszystko OK, to wlepią nieuzasadnione wezwanie. Orange odpowiada za to, co jest dostarczane do Funboxa. Jeżeli jesteś informatykiem z wykształcenia, to powinieneś wiedzieć jak sprawdzić ile sieci nadaje w okolicy i przestawić kanał na najmniej obciążony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Internet 300 Mb

► Wpis został poddany moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

@stolek Dzwonił do nas ostatnio "informatyk" który nie umiał zainstalować apk na androidzie... więc różne są poziomy wiedzy. Nie wiesz dlaczego masz maks równe 100 na kablu, to sorry... No ale luz, wezwij techników i napisz co stwierdzili.

Co do Funboxa 3.0 - to akurat jeden z fajniejszych sprzętów, który jest dodawany za free przez operatorów. Prosty w obsłudze, z całkiem niezłym zasięgiem wifi - na mieszkanie - dom do 80 metrów ze spokojem powinien starczyć. Ludzie tylko nie rozumieją, że prędkość 300 - 600 i 1gb/s to już są wartości, które przerastają możliwości większości urządzeń kupowanych w marketach czy na allu. A już szczególnie telefonów za złotówkę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Internet 300 Mb

80 metrów na pustej hali bez mebli i ścian nawet dobry router cisco miał by problemy na 80 m mój drogi


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Internet 300 Mb

jeszcze napiszę tym którzy napisali i wsparciu techników 25 minut na płatnej infolinia i 25 minut rozmowy z konsultantem i brak możliwości skontaktowania się i imienia wizyty techników pzdr


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 49
  • 1

Internet 300 Mb

@stolek niestety kolejny raz udowadniasz swój brak wiedzy. Jeżeli nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to może nie odpisuj. Domów nie mierzy się na długość, tylko na metry kwadratowe - dla domu - mieszkania o powierzchni 80 metrów kwadratowych, jeżeli tylko nie jest wybudowany z ołowiu i azbestu, jak najbardziej funbox starczy. 

 

I nie mów o infolinii - właśnie dzwoniłem przełożyć wizytę, 3 minuty i sprawa załatwiona. 

 

generalnie chodzi o to:

 

1. nie masz wiedzy i na bank  nie jesteś żadnym informatykiem - w każdym poście udowadniasz brak znajomości podstawowych technologii

2. skończyły się czasy biadolenia na forum, nikogo to nie interesuje, a juz na pewno nie korporację, dzwonisz do odpowiedniego działu i zalatwiasz sprawę

3. nie dasz sobie nic powiedzieć - wiem, że taka moda ostatnio, mówić nie bo nie, ale ta normalniejsza część narodu, jak im się mówi, "słuchaj facet, to i to robisz źle" to odpowiada, "ok, dzięki, może masz rację, sprawdzę"


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Internet 300 Mb

Po pierwsze widać że jesteś pracownikiem Orange. Po drugie widać że ta praca Ci się podoba. Po trzecie jesteś raczej młodym i nie nauczonym pokory człowiekiem widać po stylu wypowiedzi taka moda  ps. Mam 70 m kwadratowych w mieszkaniu ale z uporem maniaka piszę że sprawdzam wszystko praktycznie siedząc na ruterze.... 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Internet 300 Mb

@tomo360W zupełności się z tobą zgadzam pojęcie informatyk jest bardzo ogólne np po zawodówce a informatyk po MIT 🙂
Oraz zależy jakie standardy wi-fi

 

  • 802.11a – do 54 Mb/s częstotliwość 5 GHz;
  • 802.11b – 11 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz ma zasięg ok. 30 m w pomieszczeniu i 120 m w otwartej przestrzeni; w praktyce można osiągnąć transfery rzędu 5,5 Mb/s. Materiały takie jak woda, metal, czy beton obniżają znacznie jakość sygnału; standard 802.11b podzielony jest na 14 kanałów o szerokości 22 MHz które częściowo się pokrywają, Polska wykorzystuje tylko pasma od 2400 do 2483,5 MHz – kanał od 1 do 13;
  • 802.11g – 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz, standard wi-fi, który powstał w czerwcu 2003 roku, w praktyce osiągalne są transfery do 20-22Mbit/s przy transmisji w jedną stronę, wykorzystanie starszych urządzeń w tym standardzie powoduje zmniejszenie prędkości do 11 Mb/s, jest bardziej podatna na zakłócanie i wymaga silniejszego i stabilniejszego sygnału niż 802.11b;
  • 802.11n – 300 Mb/s częstotliwość 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz, obecnie najpopularniejszy, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako „draft”, choć urządzenia „pre-N” pojawiały się już od 2002 roku. W dniu 4.09.2009 „draft-N” został ratyfikowany jako standard, w praktyce osiągalne są transfery rzędu 150Mbit/s w jedną stronę, jednak wymaga on bardzo silnego i stabilnego sygnału do działania.
  • 802.11ac – do 1 Gb/s, zaprezentowany w 2012 roku.
  • 802.11ax – do 10 Gb/s, zaprezentowany w 2017 roku.


Ostatnio do usterki w SMS był nawet nr do technika wystarczyło zadzwonić i poprosić o przełożenie bo maiłem między 14-18 planowane żeby przyjechał od 15 bo są korki i nie wiem czy zdążę na 14. Powiedział że nie ma problemu będzie po 15 jakieś 2 min rozmowy i załatwione.
PS To jest forum i proszę bez takiego typu tekstów @tomo360 @stolek Szanujmy się tutaj i przestrzegajmy regulaminu. Forum jest po to by Wymieniać się opiniami zadawać pytania a nie na "potyczki interpersonalne ",