Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

W Orange ont dostaje się HG8010Hv3  lub HG8010Hv6. Wersja z sc/apc na necie trzeba porządnie poszukać bo głównie pokazują się wersję sc/UPC ale jak kogoś ciekawi to da się znaleźć odpowiedni. Nie podam linka bo miałem na kompie zapisany ale nie moge znaleźć


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@pawel__b  transmisja od klienta do OLT idzie po fali 1310nm a od OLT do klienta po 1490nm. Oczywistym jest że jeśli podpinamy 16 klientów na splitterze to żeby wszyscy mogli równocześnie korzystać z usługi na tych dwóch długościach fali każdy ONT-ek dostaje ramkę czasową w której lecą pakiety przeznaczone tylko dla niego. 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder nie musisz mi takich rzeczy tłumaczyć

Raczej wróć do źródła i dyskusji na temat portu GPON w Funbox tego jak jest obsługiwane IPTV w Orange bo o tym była rozmowa i czy IPTV może być powodem przeciążenia Orange w godzinach wieczornych 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@pawel__b  pisałem że video leci w osobnym paśmie 1550 nm. Twierdzisz że na fali 1490 nm chodź nie wiedziałeś że jest takie rozgraniczenie w transmisji światłowodowej. Telewizja w jakikolwiek sposób nie była by przesyłana i kodowana ogranicza pasmo bo cudów nie ma. Ile zajmuje podałem w tabelce na początku wątku. 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder  mówiłem że terminal GPON korzysta z dwóch okien, jeden dla tx drugi dla rx, i że IPTV leci w tym samym oknie co internet tylko w innym vlanie i korzysta z multicastów, a Ty na temat okna dla transmisji video (np. DVB-C) która nie jest transmisją IPTV.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Mówisz o kanale nadawczym i odbiorczym Tx i Rx które realizowane są po transmisji miedzianej ja tłumaczę że te kanały po światłowodzie są realizowane na dwóch odrębnych długościach fal.   


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami


@Emill1napisał(-a)

W Orange ont dostaje się HG8010Hv3  lub HG8010Hv6. Wersja z sc/apc na necie trzeba porządnie poszukać bo głównie pokazują się wersję sc/UPC ale jak kogoś ciekawi to da się znaleźć odpowiedni. Nie podam linka bo miałem na kompie zapisany ale nie moge znaleźć


Pamiętajcie tylko że złącza APC i UPC nie są ze sobą kompatybilne. Kupując patchcord trzeba mieć to na uwadze. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

Dokładnie. Trzeba uważać jak ktoś kupuje patchcord bo nie wolno mieszać APC z UPC.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

A tak z ciekawości zrobiłem pomiary na łączu z uruchomioną telewizją i bez. Spadek przepustowości był nawet mniejszy niż przypuszczałem i wyniósł 8Mb/s przy łączu 300. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22152
  • 181

Internet światłowodowy 1Gb/s, spadki wieczorami

@marder 

Jaki spadek? Ja też mam łącze 300 Mbps + IP TV i żadnego spadku nie notuję. Nawet jeśli ICU100 nagrywa jednocześnie cztery programy HD a piąty oglądam, to speedtest daje wartości nominalne (300/50). O jakim spadku piszesz?