Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja pod internet światłowodowy

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Instalacja pod internet światłowodowy

Hej,

obecnie robię mały remont w domu i pomyślałem, że to dobra okazja aby wyprowadzić na zewnątrz budynku podłączenie pod internet światłowodowy. Co prawda w mojej okolicy w Otwocku chyba jeszcze orange nie przewiduje montażu ale jeśli za jakiś czas się zmieni to po co mam później robić dziury w ścianach.

I tu mam pytanie jak to zrobić.

Czy wystarczy jak kupię kabel światłowodowy dwu włóknowy i go wypuszczę na zewnątrz a później tylko do niego monterzy się podłączą?

Nie mam w ogóle pojęcia jak taki montaż wygląda i być może podłączenie wygląda inaczej?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Instalacja pod internet światłowodowy

Cześć @mlun1 przerabiałem to niedawno 🙂 zaopatrz się w kabel jednomodowy mogą być 2 włókna w standardzie włokien G.657. Z punktów gdzie będziesz mieć wejście kabla do domu i wyjście zostaw zapas metr albo dwa a całość ułóż w peszlach albo rurkach pvc w ścianach, przed zakryciem koniecznie sprawdź specjalną latarką czy włokna są drożne żeby uniknąć niespodzianek i kucia ścian jak okaże się że gdzieś jest uszkodzony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Instalacja pod internet światłowodowy

Cześć @mlun1 przerabiałem to niedawno 🙂 zaopatrz się w kabel jednomodowy mogą być 2 włókna w standardzie włokien G.657. Z punktów gdzie będziesz mieć wejście kabla do domu i wyjście zostaw zapas metr albo dwa a całość ułóż w peszlach albo rurkach pvc w ścianach, przed zakryciem koniecznie sprawdź specjalną latarką czy włokna są drożne żeby uniknąć niespodzianek i kucia ścian jak okaże się że gdzieś jest uszkodzony.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Instalacja pod internet światłowodowy

No i super. Teraz tylko wybrać się do hurtowni:)