Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Witam, rok temu pojawiła się skrzynka od światłowodu pod koniec mojej ulicy, niestety nikt w sprawie światłowodu się nie kontaktował, kilka dni temu panowie zamontowali na słupach w mojej okolicy metalowe chwytaki(?) czy jest możliwość podpięcia światłowodu w tym roku? Mieszkam w powiacie Wielickim dokładnie to gmina Kłaj. W załączniku podpinam zdjęcie, Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

@mlody01 W bazie przedstawiono zestawienie informacji o punktach adresowych, w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy) oraz miejsca, w których tego zasięgu nie ma (tzw. białe plamy).

Skoro Twoj adres jest oznaczony jako czarna plama to oznacza ze na ta chwile masz mozliwosc instalacji internetu szerokopasmowego np po miedzi. W pierwszej kolejnosci beda brane pod uwage gospodarstwa o calkowitym braku dostepu do internetu. Nie oznacza to jednak ze w przyszlosci nie będzie możliwości podpiecia swiatlowodu, ale kiedy to nastapi o tym informacji nie ma. 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Jaka ulica?

Sprawdz czy Twoj adres znajduje sie tutaj (plik Excel) -> POPC rozbudowa sieci i tam są podane daty podłączenia

https://mapbook.uke.gov.pl/rails/active_storage/blobs/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBbVlTIiwiZX...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Mój adres jest na w czarnej plamie, czyli nie będzie podłączenia?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

@mlody01 W bazie przedstawiono zestawienie informacji o punktach adresowych, w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy) oraz miejsca, w których tego zasięgu nie ma (tzw. białe plamy).

Skoro Twoj adres jest oznaczony jako czarna plama to oznacza ze na ta chwile masz mozliwosc instalacji internetu szerokopasmowego np po miedzi. W pierwszej kolejnosci beda brane pod uwage gospodarstwa o calkowitym braku dostepu do internetu. Nie oznacza to jednak ze w przyszlosci nie będzie możliwości podpiecia swiatlowodu, ale kiedy to nastapi o tym informacji nie ma. 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 16
  • 0

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Dziękuje, pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Powodzenia


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Problem w tym, że jak ktoś nie ma linii telefonicznej, to Orange nowej już nie podepnie. A do bazy informacji o infrastrukturze szerokopasmowej raportują nawet adresy, które nigdy nie miały linii.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

@xinfxSkąd informacja, że jak ktoś nie ma łącza, to Orange nie podepnie?

Podepnie, tylko szacunkowy koszt musi być nie większy niż.... (co wynika z logiki i ekonomii)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Instalacja światłowodu w mojej miejscowości.

Zamówienie internetu domowego vel neostrady pod adresem gdzie nie ma linii skończy się BMT. Nawet jeśli Orange pokazuje tam internet do 10mb/s jak np. u mnie. Nie sądzę, żeby chcieli nawet w przypadku pokrycia kosztów (projekty, pozwolenia itd.), w przypadku firm może jeszcze. Może kilka lat temu dało się jeszcze coś ugrać, ale dziś, zaraz pewnie będą wyłączać zdezelowaną miedź.

 

Skończą się projekty popc, a potem na rynek wejdzie starlink, już dostali pozwolenia na 3 stacje naziemne we Francji, i zarejestrowali oddziały w Niemczech czy Hiszpanii oraz nabyli nowe zakresy adresowe ipv4 geolokalizowane na te kraje. W północnych USA zaczęli publiczne testy, ludzie wrzucają zdjęcia, speedtesty w okolicach 100Mb/s z opóźnieniami do nieodległych serwerów po 20-40ms.

 

W AT&T już wyłączyli telefony POTS i zablokowali zamawianie nowych DSL-i, starym klientom jeszcze pozwolili korzystać, ale w końcu zaczną wypowiadać umowy. To samo zrobi Orange u nas, po wejściu na szeroką skalę sieci 5G pojemnościowych i starlinka na rynek, ludzie rzucą dsl-e.