Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

W nawiązaniu do informacji @Maniako1983 (podanej w komentarzu pod artykułem w bazie wiedzy) mam pytanie, co w sytuacji gdy ktoś w aktualnym zestawie ma dekoder WHD80, jest wymieniany? Co wtedy z podłączeniem jeżeli dekoder jest w innym pokoju niż modem, instalatorzy robią "sieć" w domu/mieszkaniu aby doprowadzić sygnał do dekodera?

14 ODPOW. 14

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

Podbijam pytanie Misiek62  - takze musze miec modem (pewnie funbox2.0 bo chodzi o swiatlowod w Krakowie) w innym pomieszczeniu niz dekoder, czy to sie da zrobic? swiatlowod ma byc za 3 miesiace i czy mozna sie umowic(umową) z Orange ze dekoder bedzie wifi albo jakkolwiek inaczej bez wiercenia i ciagniecia tych kabli ?

Potrzebuje konkretnej odp od kogos kto w Orange sie na tym zna i wie jak to bedzie mozliwie robione? ->+ czy telefon voip tez musi byc podlaczony kablem do modemu czy mozna kupic wifi ??? To jest kluczowe pytanie !!! prosze o szybka odp bo dzwonią czy sie decyduje ale nie moga mi na to nic odpowiedziec konsultanci Orange.???? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

@Lil O telefonie WiFi się nie wypowiem... bo nie mam wiedzy, czy w ogóle funbox obsługuje takie. Ja używam bezprzewodowej słuchawki z bazą podpiętą do routera.

Wczoraj miałem wizytę techników, bo zgłaszałem problemy z dekoderem TV. Przy okazji podpytałem, czy wiedzą jak w praktyce wygląda instalacja światłowodu. Powiedzieli, że od routera prowadzony jest kabel miedziany do dekodera, może być do sąsiedniego pomieszczenia - tylko jedno "przebijanie" przez ścianę jest w ramach standardowej instalacji. Co w przypadku, gdy dekoder z routerem dzielą dwie ściany, nie wiedzieli.

Mnie interesuje jeszcze, czy możnaby zrobić jednocześnie dwa wyprowadzenia, np. gdy ktoś ma multiroom, co przecież najczęściej oznacza dekodery w różnych pokojach. Nie mam pewności czy ci panowie, którzy byli u mnie robią takie wdrożenia, ale jest to możliwe. Zapomniałem spytać czy jest wymieniany dekoder.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

tak, no, multiroom i jak to wyglada w przypadku swiatlowodu tez by mnie interesowal...nie pomyslalem o tym od razu, 

 

co do telefonu to moglby byc podpiety ja u Ciebie ale jesli modem bedzie tam gdzie bym chcial czyli w przedpokoju a nie przy telewizorze jak wszedzie reklamuja bo wtedy zasieg na 2gim koncu lokum jest b slaby...

 

a poza tym nigdzie nie widzialem zeby ktos musial miec modem,tv i telefon w 1ym miejscu(prawdopodobnie duzym pokoju)

 

dlatego tez czekam az ktos z orange jednak odpisze...;)

 

i jeszcze ostatnie : jak miales whd80 to dzialal Ci przez wifi ?? a jesli tak to czy cos przerywalo?? bo rozumiem ze swaitl bedzie lepiej dzialal ale niby sa dostepne dekodery wifi a wyglada ze jakos ich unikają?? 

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

@Misiek62 myślę że do Internetu LTE jest zupełnie inny dekoder. Teraz w salonach Orange są fajne ulotki z kawałkami kabelków światłowodowych w różnych kolorach. Naprawdę dzięki nim poprowadzenie światłowodu w mieszkaniu staje się praktycznie niewidoczne 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu


Lil napisał(-a):

 

i jeszcze ostatnie : jak miales whd80 to dzialal Ci przez wifi ?? a jesli tak to czy cos przerywalo?? bo rozumiem ze swaitl bedzie lepiej dzialal ale niby sa dostepne dekodery wifi a wyglada ze jakos ich unikają?? 


@Lil tak , whd80 działa mi po wifi, chociaż miałem kłopot z jego zestawieniem, bo trzeba na urządzeniu wcisnąć jednocześnie dwa guziki (o ile dobrze pamiętam to P+ i P-), które są blisko siebie, ale dzieli je przycis włącz/wyłącz). Jeśli chodzi o jakoś odbioru, to czasami są jakieś zakłócenia... ale to tak jak wszędzie czy to w naziemnej czy w satelicie.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

U mnie 2 msc po podpisaniu umowy z dostawcą kablowym założono FTTH w bloku i teraz muszę czekać aż skończy mi się obecna umowa, pech to pech, ale.......cóż, człowiek nie strzeli sobie w kolano przecież 😜


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu


pablo_ck napisał(-a):

@Misiek62 myślę że do Internetu LTE jest zupełnie inny dekoder. Teraz w salonach Orange są fajne ulotki z kawałkami kabelków światłowodowych w różnych kolorach. Naprawdę dzięki nim poprowadzenie światłowodu w mieszkaniu staje się praktycznie niewidoczne 🙂


@Anonim ale to Maniako z Orange w bazie wiedzy informuje, że "w pakiecie" jest dekoder UHD88, który niema WiFi... dlatego pytam o dekodery.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

@Misiek62 mhm......wydawało mi się że do FTTH serwują już coś troszkę nowszego a nie leciwy dekoder, ale........


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Instalacja Światłowodu w mieszkaniu

1. czy wiadomo czy beda dostepne whd zeby miec tv po wifi ?

2. co z innymi pokojami/telewizorami - czy jest mozliwosc pociagniecia i jakich kabli przez sciany, multiroom -jak to wszystko wyglada ?

3. czy mozna kupic sobie telefon voip wifi-owy zeby nie wszystko stalo przy modemie(dekoder,tv itd...) ?

 

bd wdzieczny za jakiekolwiek info w tych sprawach