Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Niedawno przedłużyłem umowę z "orange"  i teraz właśnie otrzymałem informację o możliwości bezpłatnego  podłączenia światłowodu. Zastanawia mnie tylko fakt czy jeżeli wyrażę zgodę na to podłączenie to będę mógł następną umowę podpisać z innym dostawcą internetu? Obecnie mam podłączenie kablem miedzianym i teraz jest taka możliwość. Jakie jest prawdopodobieństwo na to , że po podłączeniu światłowodu mój transfer z internetu wzrośnie? Obecnie mam usługę dostawy internetu "do 80Mb/s" a po podłączeniu światłowodu ma być "do 100Mb/s". Rzeczywisty obecny transfer to około25Mb/s  co mieści zarówno w przedziale do 80 i do 100 Mb/s.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora


@adamszlublinanapisał(-a)

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to , że obecne przedłużyłem umowę z "orange" na dwa lata ale następną umowę chcę podpisać z jakimś innym operatorem. Dlatego chciałbym się upewnić czy podłączenie światłowodu nie spowoduje jakichkolwiek problemów ze zmianą operatora, oraz czy istnieją jakieś szanse na zwiększenie transferu po podłączeniu światłowodu?


Trochę dziwnie piszesz. Jak masz Orange VDSL do 80Mb/s i wyciagasz mniej, to tylko i wyłącznie z racji technologii, gdyż masz daleko do centrali, idzie to po miedzi i masz straty w transferze. Jak ktoś podłączy Ci światłowód, to nie polepszy Ci to transferu po miedzi. Na światłowodzie nie ma takich ograniczeń jak na VDSL, że odległość gra rolę, powinien być tam MAX. Zawsze możesz zmigrowac z VDSLa na FTTH jeżeli pojawi ci się taka możliwość w Orange.

 

Jedyna sytuacja polepszenia prędkości na VDSLu może być fakt, że w okolicy sąsiedzi zrezygnuja z VDSLa i wezmą FTTH, będzie mniej obciążona centrala i może to spowodować zwiększeniem synchronizacji o kilka Mb/s.

 

Natomiast jak podpisałeś nowa umowe i minął ci okres wypowiedzenia i jak będziesz chciał zrezygnować z Orange i wziąć FTTH od kogoś innego, to dostaniesz karę, albo będziesz płacić za dwa Internety.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora

Umowa z netem do 80Mb/s "wygasa" W momencie uruchomienia ftth tych 100Mb/s i obowiązuje Cię nową umowa którą podpisales.

Zawsze możesz podpisać umowę z innym dostawcą Internetu. Tylko po co dwa internety dwa rachunki?

 

Łącze przy 100Mb/s synchronizuje się na Max. 

Przy tym do 80Mb/s wiele czynników wpływa na przepustowość. Odległość od centrali pewnie powodowala swoje ze miakes tyle przy ftth z reguły możesz liczyć na Max przepustowość . 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to , że obecne przedłużyłem umowę z "orange" na dwa lata ale następną umowę chcę podpisać z jakimś innym operatorem. Dlatego chciałbym się upewnić czy podłączenie światłowodu nie spowoduje jakichkolwiek problemów ze zmianą operatora, oraz czy istnieją jakieś szanse na zwiększenie transferu po podłączeniu światłowodu?


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora

Jeżeli masz możliwość podpisania umowy z innym dostawcą to pewnie że możesz podpisać umowę. 

Chyba że pytasz o wykorzystanie infrastruktury ORANGE. 

Jeżeli ten operator świadczy ftth czy na swojej sieci czy Orange to nie ma znaczenia. 

Kończy się ORANGE wchodzi inny.

 

Gołym okiem odczujesx różnicę w działaniu Internetu.

Nie ma nad czym się zastanawiać. Kwotowo i tak nie tracisz


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Instalacja Światłowodu "Orange" i zmiana operatora


@adamszlublinanapisał(-a)

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to , że obecne przedłużyłem umowę z "orange" na dwa lata ale następną umowę chcę podpisać z jakimś innym operatorem. Dlatego chciałbym się upewnić czy podłączenie światłowodu nie spowoduje jakichkolwiek problemów ze zmianą operatora, oraz czy istnieją jakieś szanse na zwiększenie transferu po podłączeniu światłowodu?


Trochę dziwnie piszesz. Jak masz Orange VDSL do 80Mb/s i wyciagasz mniej, to tylko i wyłącznie z racji technologii, gdyż masz daleko do centrali, idzie to po miedzi i masz straty w transferze. Jak ktoś podłączy Ci światłowód, to nie polepszy Ci to transferu po miedzi. Na światłowodzie nie ma takich ograniczeń jak na VDSL, że odległość gra rolę, powinien być tam MAX. Zawsze możesz zmigrowac z VDSLa na FTTH jeżeli pojawi ci się taka możliwość w Orange.

 

Jedyna sytuacja polepszenia prędkości na VDSLu może być fakt, że w okolicy sąsiedzi zrezygnuja z VDSLa i wezmą FTTH, będzie mniej obciążona centrala i może to spowodować zwiększeniem synchronizacji o kilka Mb/s.

 

Natomiast jak podpisałeś nowa umowe i minął ci okres wypowiedzenia i jak będziesz chciał zrezygnować z Orange i wziąć FTTH od kogoś innego, to dostaniesz karę, albo będziesz płacić za dwa Internety.