Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Anonim, masz rację. Agat i inni tylko psują rynek i odbierają chleb projektantom megalomanom.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@pirenej  Nie wiem czy "megalomanom" czy nie, ale... jak widać z powyższej dyskusji i tak nie wiadomo co czego oczekuje i jak ma w domu różne rzeczy rozwiązane...

Możesz podpowiadać tak czy inaczej, a na końcu i tak się może okazać, że nie tak to miało być....

 

Podałem wcześniej dobre porównanie do remontu łazienki... jak ktoś taki planuje, to od razu chce projekt łazienki, bo chce widzieć jak to będzie wyglądać... ale kto by się tam przejmował kablami i Internetem.... nie ? 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@Anonim Masz rację. U nas w Polsce każdy na wszystkim się zna a przynajmniej tak mu się wydaje. Niestety później życie szybko to weryfikuje. Nawet głupie zarobienie kabla (miedzianego) może się zemścić. Miałem kiedyś taki przypadek że klient sam sobie instalację wykonał i miał tylko w puszce połączyć z kablem napowietrznym. I podczas odizolowania żył jedną z nich za mocno naciął. Po 3 miesiącach coś mu zaczęło trzeszczeć i szumieć w telefonie. Jak odkręciłem puszkę to przewód tylko trzymał się na skrawku izolacji.    

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@marder No skoro znasz temat od strony instalacyjnej to cieszę się, że jest tutaj taka osoba, która rozumie w czym jest problem. 😉

Z drugiej strony jak autor wątku poskłada to wszystko razem do kupy, potem zasięgnie opinii kogoś kto ma chociaż mgliste pojęcie o sieciach LAN, to uda się to tak zrobić, żeby chociaż dobrze przygotować trasę pod kabel optyczny w tym mieszkaniu. Ale trzeba też wiedzieć jakich materiałów użyć. Bo jak się zacznie przeciąganie peszli w narożnikach ścian (i ich zagniatanie), to lepiej na prawdę zlecić to komuś kto od początku do końca wie jak to zrobić...

Powodzenia !


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

Prawdopodobnie nie ma sensu nic tu dodawać, w sytuacji kiedy Kolega Teraz-Anonim się wylogował. Chciałem jedynie napisać, że prawicie tu o przyłączu domowym, jakby o jakieś data center chodziło. Peszel się zagniecie? - no problem - technik puści włókno standardowo klejem po ścianach. Chcąc tego uniknąć - napisałem wcześniej co można zrobić: przewlec włókno już teraz, przed zamurowaniem (czy innym zabudowaniem) peszla (czy tam rurki, korytka, czy innej "magistralnej trasy kablowej"). Pilota też można przewlec. Późniejsza korzyść w postaci prostoty i szybkości instalacji jest oczywista, dla obu stron.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

@pirenej Założyciel wątku się nie wylogował a to do niego są głównie kierowane porady. Co do włókna to już pisałem wcześniej żeby tego nie robić bo jest za dużo zmiennych o których klient nie wie. Za to peszel z pilotem jak najbardziej tak.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Instalacja Światłowodu - kwestie techniczne

Nie o postodawcy mówiłem. Co do własnego światłowodu w peszlu pozostaję przy swoim zdaniu.