Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?


@agat13napisał(-a)

Kłania się ekonomia i logika


Niestety tu nie ma żadnej logiki i tak to nie działa. Na wszystko musi być zlecenie od Operatora dla firmy utrzymaniowej. Dostaje zlecenie na FTTH to idzie i podłącza. Wiszący stary kabel go nie interesuje. Dostanie zlecenie na usunięcie miedzi to przyjedzie drugi raz i usunie. W praktyce Orange bardzo niechętnie to robi. W ramach prac przy światłowodach często miałem od Wspólnot czy Zarządcy zastrzeżenie typu ok pozwalamy Wam na światłowód ale najpierw usuńcie stare nieczynne kable. I wiesz jak to najczęściej się kończyło? Nadal tam nie ma światłowodu 🙂   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Ja mogłbym bez problemu usnac stary kabel po prostu go odcinajac przy słupie. Ale powiedziano mi na infolinii by ego nie ruszac i pisać pisma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@marderSię kręciłem po terenach masowo FTTH-owanych i jedno co rzuciło mi się w oczy to pięknie zwinięte stare podwieszki wiszące na słupach. Oczywiście nie w 100% instalacji, ale widoczne. Fakt, nie dyskutowałem o tym procedrze i procedurze ze znajomymi monterami, ale jakąś prawidłowość zaobserwowałem...stąd moje wpisy. Zresztą ktoś na forum wypowiadał się o tym, że monterzy usunęli miedź przy instalacji FTTH. Nie powiedział na jakich zasadach (czy na prośbę klienta czy sami chcieli)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@bgolab123  Wiadomo, ludzie różnie sobie z tym radzą. Jeśli wiesz na 100% że to kabel tylko do Ciebie, nic na tym już nie działa, a nie możesz się doprosić u operatora to często na własną rękę robią z tym porządek. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

ja bym nic nie ciął. Zawsze to jakieś medium do chałupy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@pirenejco kraj, to obyczaj..a ja bym ciął, bo po co ma wisieć nad działką sąsiada? Jeśli zaś tylko jego walory estetyczne są akceptowane przez sąsiada-niech zostanie.... Zawsze lampiony można powiesić...i flagi..Wybór 0-1


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?


@agat13napisał(-a)

Nie powiedział na jakich zasadach (czy na prośbę klienta czy sami chcieli)


Jeśli monter był na tyle uprzejmy a klient o to go poprosił to czemu nie. Generalnie jednak tego nie chcą robić bo to kolejne dodatkowe zadanie po za systemem. A firma utrzymaniowa dostaje pieniądze za każde działanie na sieci. Więc jeśli monter coś wykona co nie zlecił mu Operator (w tym przypadku Orange) to nie będzie miał za to zapłacone.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?


@agat13napisał(-a)

.... Zawsze lampiony można powiesić...i flagi..Wybór 0-1


Dobre...to też jakieś rozwiązanie 🤣🤣🤣


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

Na flagi juz mam maszt... ten do swiatlowodu;)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Ile moze trwac usuwanie awarii internetu w Orange?

@bgolab123No widzisz..konstrukcja uniwersalna...:) jeśli zaś podwieszka wisi nisko, zawsze pranie można wywiesić...linka samonośna w kablu wytrzyma 🙂