Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPv6 - kolejne podejście


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Dałem ustawienia zapory na "użytkownika i dodałem przekierowanie portów fify przez ipv6 "otwarcie portów firewall dla ruchu przychodzącego ipv6 czy coś to da nie wiem...... nie mam windowsa ani linuksa od lat siedzę na mac os. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

IPv6 - kolejne podejście

Przy IPv6 nie ma takiego czegoś jak przekierowanie portów, bo adres masz publiczny.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@-brtk- zapewne chodziło o otwarcie portów. Funbox domyślnie blokuje cały przychodzący ruch na adresy IPv6 nawet przy ustawieniach firewalla na "niski". Ale przy orange ipv6 stały jest tylko prefix. Reszta się zmienia co jakiś czas i trzeba na nowo otwierać porty. Nie da się ustawić stałego, bo Funbox w ogóle nie routuje ruchu do adresów, których sam nie przydzielił.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

też myślę że to niewiele da ale popatrzyłem jest tam wybór urządzenia jest TCP/UDP no to wpisałem porty  z fify i zobaczymy czy coś to da.... ale nie liczę na cud.  po prostu  to jedyne  co mi jeszcze przyszło do głowy.... nie wiem po co mi ta zapora..... mam zaporę systemową mam w przyzwyczajenia kasperskiego i w końcu mam MacBooka musiałbym się mocno postarać żeby znaleźć jakiegoś wirusa....
Myślałem że im większy operator tym lepszy internet światłowodowy jakże byłem w błędzie to wiem tylko ja i wy 😛


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

IPv6 - kolejne podejście

Dalej nie rozumiem. Przeczytaj jak działa ipv6. Nie ma tam takiego czegoś jak port forwarding, dmz, UPNP itp. Do urządzenia z zewnątrz da się dostać po publicznym przydzielonym adresie ipv6, bez żadnych przekierowan w przeciwieństwie do ipv4. Inna sprawa jest natowany ipv4, do którego z zewnątrz się nie dostaniesz..

 

@_Artek_ nic ci nie da, bo po prostu ta opcja jest niewygaszona przy ipv6. Jej nie powinno tam być przy dopisku ipv6.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Wiem że nie ma to po co piszą że na ustawieniach zapory sieciowej w trybie użytkownika że można przekierować porty dla ip6?

nie powinno ale jest a skoro jest to może dodane tam porty powodują że wybrane urządzenia przepuszczane są tylko przez ipv4?


swoją drogą ciekawy jestem czy nie można wymusić "ipv 4 tylko dla jednego urządzenia w tym wypadku ps4? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@-brtk- zapewne chodzi o przekierowanie portów w stacku IPv4. @_Artek_ jak masz włączone ipv6 i zrobiłeś przekierowanie portów ipv4 to wejść w ustawienia jeszcze raz, zobaczysz, że port zewnętrzny będzie inny. To na niego będą przychodzić połączenia ze świata i jak kolega nie ma możliwości ustawić ich u siebie w FIFA to nie pogracie. Jak się nie da to o możliwości przekierowania przez innego kompa pisałem kilka postów wyżej. @-brtk- DMZ w ipv6 jak najbardziej jest, ale w swojej pierwotnej postaci zanim wymyślono NAT 😉 UPNP też i dotyczy czasowego otwarcia portów na firewallu na routerze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

IPv6 - kolejne podejście

Nie wiem po co. 😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

IPv6 - kolejne podejście

@nkg753 nie da się przekierować portu dla natowanego ipv4. Router dostaje ipv6 a ipv4 jest natowane by strony i połączenie z siecią ipv4 "działało".

 

W UPC przy włączeniu ipv6 wyłączają w modemorouterze opcje jak port forwarding itp, w Funboxie też powinni to robić przy dopisaniu do loginu /ipv6, bo wprowadzają w błąd.

 

@_Artek_ nie da się.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

@-brtk- bo w dzisiejszych czasach, a zawdzięczamy to powszechnemu NAT'owi, wszystkie usługi internetowe są projektowane tak aby użytkownik nie musiał otwierać żadnych portów na połączenia z zewnątrz. Nawet FTP jest wszędzie passive, a nie active. No ale jak wszyscy macie zamknięte porty to P2P nie zrobicie. O ile na firewallu bezpośrednio na komie jeszcze można wywołać zmiany to po drodze jeszcze jest firewall na routerze. Z nim się gada za pomocą protokołu UPNP żeby czasowo otworzył porty dla sesji P2P. A DMZ przy IPv6 to może mieć znaczenie topologiczne jak idzie kabel najpierw do głównego routera i do niego są powpinane serwery z dostępem z zewnątrz oraz kabel do drugiego routera, z którego idzie dalej internet do komputerów wewnątrz. Takie tam dodatkowe zabezpieczenie przez dodanie więcej fizycznych sprzętów 😉