Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPv6 - kolejne podejście


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

Też nie wiem 😛 kiedyś to był po prostu poprowadzony kabel telefoniczny do domu i działał. Jak ktoś nie płacił za rachunek to odcinali na centrali 😉 do internetu był login i hasło ppp po wcześniejszym wdzwonieniu się modemem na 0202122. Rachunki były naliczane jak za połączenie lokalne.

 

A tak na serio, co mnie osobiście wkurza. Od Orange powinniśmy dostawać ustrojstwo, które po skonfigurowaniu (nie obchodzi mnie jak) dostarcza mi stos na warstwie trzeciej ISO/OSI i resztę konfiguruję sobie sam jak chcę. I tak było z IPv4 jak się Neostrada zaczynała. Przestało tak być bo wolnych adresów brakło. No to jest IPv6, tyle że wykastrowany ze swoich możliwości tylko dlatego, że dostarczane ustrojstwo ma już w pakiecie router i firewall, bez możliwości wyłączenia i zastąpienia swoim.

Anonim

Nie dotyczy

IPv6 - kolejne podejście

@nkg753  można FunBox 3.0 zastąpić, kwestia załatwienia w Orange ONT, wtedy jak masz ekstra wymagania to spełnisz je na własnym routerze.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

IPv6 - kolejne podejście

Można, ale IPv6 nie działa. Przynajmniej tak piszą w innych wątkach na tym forum. Jeszcze nie znalazłem gościa, który by napisał, że zadziałał mu dual stack na własnym routerze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Ja byłem w niebo wzięty jak się dowiedziałem że oto dadzą mi za darmo modem z wifi 5GHZ nie będę musiał nic konfigurować podłącze i będzie działać......taaaa jak ktoś nie robi nic poza scrolowaniem FB to faktycznie działa problem w tym jak zaczynasz oczekiwać pełnej prędkości gdzieś poza speedtestem do serwerów orange 😄 

Anonim

Nie dotyczy

IPv6 - kolejne podejście

@nkg753  jak szkielet sieci będzie na IPV6 to wszystko będzie działać, mam innego dostawcę netu i IPV6 mam zablokowane, zresztą i tak nie działa w 100% jak powinno, maglowany jest temat IPV6 ale zrozumcie, nikt działającego sprzętu z IPV4 ot tak nie wymieni w sieci, to koszty są, chcecie IPV6 w pełni używalnego to trzeba za granicę sę wybrać, choć tam też IPV6 nie jest w 100% standardem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Mam ten internet od miesiąca w ipv4/ipv6 można się pobawić mnie najbardziej wkurza to że nic bardziej wymagającego nie działa bez konfiguracji . a 300 mam widoczne tylko na umowie..... jak oglądam kanały live przez iple to prędkość potrafi spaść na chwile nawet do 2mb/s 

Anonim

Nie dotyczy

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_  to że masz szybkie łącze... nie oznacza że wszędzie będzie szybko, są obciążone serwery w sieci i tam zawsze jest wolno, obadaj na serwerach Microsoft czy innych znanych 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

u poprzedniego dostawcy na internecie 120/20 miałem płynne 4k jak nikt nie korzystał z neta a tu z hd czasem jest problem bo leci to przez jakieś rosyjskie serwery.......

Anonim

Nie dotyczy

IPv6 - kolejne podejście

@_Artek_  może jakaś usterka jest, zgłoś to.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

IPv6 - kolejne podejście

Po zmianie na ipv6 póki co działa..... jak zgłoszę to "boje się" że wyślą do mnie magika technika który nic nie zrobi a ja zapłacę 150zł za wizytę .