Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Hej
Chcę spróbować włączyć IPv6 na tym urządzeniu. Mam ONT podpięte do UXG Lite. 

 

Obecnie konfiguracja (Unifi Network 8.1.113) wygląda tak:

 

Pogar_1-1714285337592.png

Gdy próbuję (dla IPv6) włączyć SLAAC lub DHCPv6 (prefix 56) nie daje nic, nawet jak dodam /ipv6 na końcu nazwy użytkownika.

Ale wtedy mogę włączyć DS-Lite na konfiguracji połączenia. Tyle że wtedy muszę podać adres i nie ma pól na podanie loginu i hasła:

Pogar_2-1714285504372.png

Jak to skonfigurować? 

Pozdrawiam serdecznie

 

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Czytałem, googlałem i ten post widziałem. Aczkolwiek, moim zdaniem , opisuje starsze urządzenie na starszym oprogramowaniu i bez opcji DS-Lite. Aczkolwiek finalny wniosek, z tamtego tematu, że się nie da, może mieć , niestety, też zastosowanie w moim przypadku. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11727
  • 52

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

@Pogar bez szans 😎

Jedynie w lokalnej sieci 😃

Pewnie połowa zewnętrznej sieci działa na ipv4, nikt ot tak nie zainwestuje w nowe urządzenia sieciowe, póki działają te stare, nawet za granicą tak jest, u nas to 3 Świat 😎

Mój operator nawet poszedł o krok do przodu i w sieci zablokował ipv6 😐


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 518
  • 3

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Jeżeli mogę wtrącić 3gr. Jaka jest korzyść z IPv6? Duże firmy/ korporacje z którymi mam styczność, mają publiczne IPv4. Od kiedy pamiętam, zawsze z IPv6 był problem...i raczej ludzie przechodzą na 4.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Nie mam tutaj, konkretnej potrzeby. Po prostu, chciałbym mieć, jeśli się da. Tak na zapas, gdybym kiedyś potrzebował - wtedy mogę nie mieć czasu na rozkminianie tego 😉 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 518
  • 3

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Ale w sensie, że obawiasz się ,że pula IPv4 się skończy? Czy że ISP będą przechodzić tylko na IPv6? Jeżeli tak się stanie to operatorzy na pewno udostępnią taką możliwość, albo wręcz wymuszą. Teraz wg mojej wiedzy Orange tuneluje IPv4 do 6 i stąd takie problemy.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Nie, nie obawiam się. Lubię mieć "full opcję" 😉 Dodatkowo ten DS-Lite pojawiło się w oprogramowaniu niedawno, więc zainteresowałem się co to .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

@Pogar  w przypadku braku motywów technicznych i tego co ustaliliśmy kilkanaście dni temu, czyli nie da się, to po co się z koniem kopać? 

Lepsze jest wrogiem dobrego... 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 29
  • 0

IPv6 a DS-Lite na Ubiquiti UXG Lite

Zgadzam się. Na chwilę obecną wygląda na to , że nie da się tego zrobić "out of the box".