Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

I jak nie lubić Orange Światłowód?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

I jak nie lubić Orange Światłowód?

Witam wszystkich. Wczoraj mój internet dla Warszawy przestał pracować. No cóż . To się zdarza. Przez telefon poinformowałem Maxa, po sprawdzeniu max połączył mnie z konsultantem. Zgłoszenie techniczne zostało przyjęte, czas naprawy do 36 godzin. Dzisiaj około jedenastej zjawił się technik, wspólnie poszliśmy do splittera na słupie. Splitter otwarty, nie zabezpieczony, wiec każdy ma dostęp. Pan technik sprawdził i orzekł: ktoś wyłączył mnie ze splittera i dołączył kogoś innego. Pytam: jak to możliwe? Ano, jak nie ma już miejsca dla następnego, to się w ten sposób robi. Do tej pory jestem lekko zszokowany. Dla zainteresowanych podaję adres: Warszawa,Żoliborz,  ul. Mysłowicka. I wracam do pytania z tematu:

I jak nie lubić Orange Światłowód?

114 ODPOW. 114

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@Kierus57 normalnie świetna informacja. Tak trzymać. Czy to jest infrastruktura Orange, czy innego operatora udostępniającego łączą dla Orange?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

I jak nie lubić Orange Światłowód?

Orange .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@Kierus57 czyli zabezpieczenie infrastruktury jest na rewelacyjnym poziomie, jeśli ktoś może podejść i ze splitera wypjąć innego użytkownika. Staraj się o obniżenie abonamentu z tego tytułu. Czemu masz płacić za usługę, z której nie można było korzystać i to nie z Twojej winy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@Kierus57  nie bardzo rozumiem jak można kogoś odłączyć od usługi tylko po to aby podłączyć kogoś innego, przecież taka praktyka nie powinna mieć miejsca, mam nadzieję że technik zgłosił tą sytuację do Orange.

PS.

Sztuczna inteligencja ma na imię Maks nie Max 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

I jak nie lubić Orange Światłowód?

To Maks nie idzie na MAXA? Szkoda.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@Kierus57 szczerze? Wyłączył przez pomyłkę. Dlaczego? Bo każdy z abonentów ma własną ewidencję wyposażenia na swoim OPP. Albo źle policzył, albo nie umie liczyć wcale i podpisał na pałę... Nie wierzę w takie przypadki, że celowo odpiął... 

 

____________

* Wpis edytowano - Wiktor


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@agat13  może tak było. Tylko jak wytłumaczysz fakt większej ilości kabli przyłączeniowych niż wejść na splitterze?. Czy fachowiec z Orange czy działający na rzecz Orange wyłącza czynnego abonenta? Pomylił się . Może, a może nie. Jeśli wykonali przyłącze , a nie policzyli, czy jest wolne miejsce to co mieli zrobić? Czy fakt ,że splitter jest otwarty i praktycznie każdy ma do niego dostęp nie martwi Orange?. Za dużo przypadków .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@Kierus57 żaden  szanujący się monter nie zrobi czegoś takiego specjalnie. Przecież to nie bazari ewidencja szybko wyłapie kto zajął czyje miejsce. Takie praktyki są niedopuszczalne i tyle.

Przy inwestycjach na ślepo tak jak POPC Ilić kabli to zagadka, bo są niewykorzystane


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

I jak nie lubić Orange Światłowód?

@agat13 Tak przy okazji: inwestycja w tej części Warszawy nie ma nic wspólnego z POPC i nie była na ślepo, tylko specjalnie do siedziby PZLA. A że przy okazji inni sąsiedzi także się załapali ( w tym ja) to super. I żeby nie było niedomówień: jestem zadowolony ze światłowodu od Orange. To jest pierwsza od 4 lat przerwa w jej działaniu.