Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Grubość przewodu światłowodowego - jaki kanał teletechniczny zakupić?

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 7
  • 0

Grubość przewodu światłowodowego - jaki kanał teletechniczny zakupić?

Cześć,

Przymierzam się do zakupu usługi w Orange internetu światłowodowego i telewizji, z racji że jestem świeżo po generalnym remoncie mieszkania, chce samemu położyć sobie przy suficie kanał teletechniczny pod światłowód, czy podzieli się ktoś wiedzą jakich wymiarów dokładnie owy kanał kupić? (Mieszkam w bloku, przyłącze mam na klatce w pionie tzn puszkę z której będzie ciągnięty światłowód) Oczywiście pytam o głębokość oraz szerokość owego kanału tak by ten przewód miał w sobie luz.

 

 

 

_________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Grubość przewodu światłowodowego

@Uksz 

Jeśli nie ma przeciwwskazań do instalacji na klatce schodowej, polecam 32x15. (najlepiej firmy Kopos, bo jest miękki i plastyczny)ten kanał pozwoli na doprowadzenie światłowodu i ewentualnie dorzucenie czegoś jeszcze w przyszłości. https://www.kopos.pl/pl/produkty/listy-hranate

Co do mieszkania, to warto się zastanowić. Są kanały 15x10 i one byłyby optymalne. Ważne jest jednak, abyś sprawdził ile na trasie będzie zakrętów wewnętrznych i zewnętrznych, a także tych płaskich. Włókno światłowodowe nie może być załamane pod kątem ostrym 90st i większym. To determinuje użycie korytka, które ma odpowiedni zapas przestrzeni na zakrętach. Wtedy użyj 20x20- wyższe i łatwiej ułożyć na zakrętach kabel w środku. Nie załamie się

Według mnie te wystarczą, ale zerknij na przekrój asortymentu w linku i sam dopasuj to, co możesz dla estetyki położyć, do tego co musisz.

Kabel światłowodowy ma około 4mm średnicy

Kabel przyjmuje farbę, więc warto się zastanowić nad przyklejeniem go do ściany i ewentualnie pomalowaniem. Przeważnie jest jasno beżowy, więc nie za bardzo widoczny jak dobrze zamocowany

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Grubość przewodu światłowodowego

@Uksz 

Jeśli nie ma przeciwwskazań do instalacji na klatce schodowej, polecam 32x15. (najlepiej firmy Kopos, bo jest miękki i plastyczny)ten kanał pozwoli na doprowadzenie światłowodu i ewentualnie dorzucenie czegoś jeszcze w przyszłości. https://www.kopos.pl/pl/produkty/listy-hranate

Co do mieszkania, to warto się zastanowić. Są kanały 15x10 i one byłyby optymalne. Ważne jest jednak, abyś sprawdził ile na trasie będzie zakrętów wewnętrznych i zewnętrznych, a także tych płaskich. Włókno światłowodowe nie może być załamane pod kątem ostrym 90st i większym. To determinuje użycie korytka, które ma odpowiedni zapas przestrzeni na zakrętach. Wtedy użyj 20x20- wyższe i łatwiej ułożyć na zakrętach kabel w środku. Nie załamie się

Według mnie te wystarczą, ale zerknij na przekrój asortymentu w linku i sam dopasuj to, co możesz dla estetyki położyć, do tego co musisz.

Kabel światłowodowy ma około 4mm średnicy

Kabel przyjmuje farbę, więc warto się zastanowić nad przyklejeniem go do ściany i ewentualnie pomalowaniem. Przeważnie jest jasno beżowy, więc nie za bardzo widoczny jak dobrze zamocowany


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Grubość przewodu światłowodowego

@Uksz Do mieszkania wchodzi na przykład taki:IMG_6258.jpeg


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Grubość przewodu światłowodowego

@Uksz standardowo monterzy stosują listwę 15x10. Więcej nie trzeba. Pigtail abonencki można spokojnie wyginać w takiej listwie.