Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

@manveru1986 Tak wiem, że masz, tez z tym problem, jak masz, ustawione opcje kanały WiFi na auto czy manualnie?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem


manveru1986 napisał(-a):

Zwróć uwagę, że u mnie problem nie dotyczył tylko telewizora, ale też laptopa. 

Obecnie tv podłączony jest do routera, który połączyłem kablem z FunBoxem, nie jest bezpośrednio podłączony do funboxa.


...tak, pamiętam. Uwierz mi, że próbujemy pomóc Ci jak tylko jesteśmy w stanie. Na odległość szukanie wyjscia z pewnych problemów to niezły test dla głowy, ale chętnie to robimy, co widać choćby po randze @Anonim (entuzjasta). Super że odpisujesz i wspominasz o efektach. Ok, co do problemu, nie pamiętam czy było o tym wspomniane, ale czy nie ma jakiegoś konfliktu sysytemowego? Niektóre Windowsy miały "dziury" z problemem doczyczacym wifi. @Anonim popraw mnie jeśli się mylę. Chyba 10 miała taką poważną "skazę". Co do TV, kombinuję u siebie na wszystkie sposoby, aby wywołać błędy u siebie...jedyne co osiągnąłem, to dopisanie u siebie "ipv6" w loginie, co oznaczało u mnie powrót do problemu związanego tylko z kablem w TV (ciągłe rozłączanie karty sieciowej) i w lapku niedziałający orange speed test...nic poza tym. Zaczyna brakować mi pomysłów. Nadzieja w aktualizacji softu w TV, na którą trzeba będzie chwilkę poczekać...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Nie wspominałem o tym w formie żalu, tylko dla przypomnienia, że skoro problem występuje na dwóch tak różnych urządzeniach, to nie leży on po stronie telewizora. 

Włączenie ipv6 na Funboxie rozwiązało problem w przypadku komputera, natomiast co do telewizora, to nie posłuchałem i ostatecznie nie przywracałem go do ustawień fabrycznych (mam troche ustawien tam dopieszczonych), ale po kablu wszystko działa. 

Myślę, że to wszystko w tym temacie. 

 

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

@mabud73 @manveru1986 Jestem w stanie pomoc na odległość, bo mogę się połączyć zdalnie z TV Samsung, ale potrzebne jest kod. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

...źle mnie zrozumiałeś @manveru1986. Absolutnie nie mam żadnych prtensji. Chwała Ci za to że masz cierpliwość. Opisałem tylko na jakiej zasadzie to wszystko funkcjonuje Emotikon: Mrugający. Widzę że nasz "samsungowiec" @Anonim już zadziałał Emotikon: Bardzo szczęśliwy Jesli ma takie możliwości, to nic tylko skorzystać. Zawsze jedna próba mniej Emotikon: Szczęśliwy

 

@edit: na kablu w 99% zawsze pójdzie. Trzeba wyczerpać jak najwięcej możliwości po wifi. Niestety testy krzyżowe zajmują sporo czasu i wymagają wielu prób.

 

@edit2: ...naszła mnie jeszcze jedna myśl. Masz może podłączony jaikś dysk pod usb w tv? Ze wzglęu na błędy na dysku, u mnie niejednokrotnie TV "szalał" właśnie z podpiętym dyskiem. Co do pytania @Anonim odnośnie rodzaju przydzielania portów w routerze, też dość ważna rzecz...warta zweryfikowania w Twoim przypadku...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Nie, żadnych dysków.

I tak planowałem go podłączyć po kablu, więc nie będę dalej kombinował 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Ok, ale warto się przyjrzeć problemowi, chociażby dla przyszłościowego rozwiązania podobnych problemów. Jeszcze jedna rzecz...filtrowanie adresów MAC w routerze w ustawieniach zaawansowanych wifi...właczone czy wyłączone? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Wyłączone. FunBox na ustawieniach domyślnych.

Niestety, ale nie mam czasu na sprawdzanie dalszych rozwiązań w przypadku problemów z WiFi. Jeśli będę miał wolną chwilę to sie przyjze temu.

Obecne rozwiązania:

1) TV - podłączenie kablem (tak wiem, mało eleganckie rozwiązanie)

2) Komputer - włączenie ipv6 na funboxie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 2.0, DHCP, połączenie z routerem jest, nie ma z internetem

Ja w tej właśnie sprawie byłam w salonie i powiedziano mi ze musze kupić antenę -talerz (koszt 100 zł)+montaż tez nie za darmo albo mam czekać aż sąsiad obok będzie zakładał usługi Orange to obejdzie się bez talerza bo będzie Światlowod czy jakoś tam. Beznadzieja