Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FttH Orange - jaki patchcord używacie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

FttH Orange - jaki patchcord używacie?

Witam,

 

moglibyście podać jakich patchcordów używacie przy swoim światłowodzie. Szukam najkrótszego i żeby zakończenie nie było tak sztywne z uwagi na brak miejsca.

chodzi mi o patchcord łączący Patchpanel z ONT /  - SC / APC.

 

Pozdrawiam

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

FttH Orange - jaki patchcord używacie?

@DororoTrudno używać innych niż w zestawie, a o patchpanelu do FTTH to niewiele osób tu słyszało.

Co innego gniazdo, to ma każdy mający pełne FTTH w domu (no, powinien mieć, bo słyszałem o autorskich instalacjach wykonanych patchcordem od skrzynki na piętrze w bloku do modemu)

Warto zwrócić uwagę na dopuszczalny promień gięcia, gdyż są różne dla tegoż wartości

Szukaj np  SM G657 (większy minimalny promień gięcia) - https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=08604


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

FttH Orange - jaki patchcord używacie?

Ja używam ... 40 metrowego. W roli trasy przedłużającej, od zakończenia w piwnicy na parter. Miała to być skrętka, ale światłowodem wyszło bardziej estetycznie i dyskretnie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

FttH Orange - jaki patchcord używacie?


@Dororonapisał(-a)

Witam,

 

moglibyście podać jakich patchcordów używacie przy swoim światłowodzie. Szukam najkrótszego i żeby zakończenie nie było tak sztywne z uwagi na brak miejsca.

chodzi mi o patchcord łączący Patchpanel z ONT /  - SC / APC.

 

Pozdrawiam

 

 

_________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.


Patchcordów jest od groma. Standardowy patchcord dostajesz od montera w zestawie. Odczytaj parametry na nim i kup identyczny tylko innej długości, tyle ile będzie Ci odpowiadać.