Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

Cześć, 

mam 3 piętrowy dom i tę nieszczęsną neostradę z liveboxem, na każdym piętrze jest gniazdko telefoniczne i aktualnie livebox znajduje się na samej górze, przez co na samym dole nie mam praktycznie w ogole zasięgu wifi. Dlatego moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość podłączenia drugiego (oddzielnego) routera (planuje TP link TD W-9980) na parterze tak żeby zasięg był w całym domu.

 

Pytanie kieruje ponieważ nie mam pewności, gdyż dzwoniąc na infolinię dostaję informację od Orange, że jest taka możliwość, a czytając posty w internecie widzę, że nie ma takiej możliwości. Więc jak to teraz dokładnie jest ? 

 

Dodam że próbowałem wzmocnić sygnał TP link repeater'em RE450 ale jedynie pomogło na 1 piętrze, parter dalej słabo.

 

Jeśli nie mogę tak podłączyć to jak to najlepiej rozwiązać ? (ciąganie kabli raczej już odpada)

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

Tak, ale musisz jedną z opcji zrobić:
1) dokupić drugą Neo
2) dokupić coś ala liveplug ze wzmacniaczem sygnału wifi, tylko nie wiem czy odległość nie jest za duża.

Anonim

Nie dotyczy

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

Teraz tak trochę humorystycznie, ale może pomoże - to zainstaluj swój ruter na 1 piętrze 🙂 Pozdrawiam 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów


TonyAnthony napisał(-a):
Pytanie kieruje ponieważ nie mam pewności, gdyż dzwoniąc na infolinię dostaję informację od Orange, że jest taka możliwość, a czytając posty w internecie widzę, że nie ma takiej możliwości. Więc jak to teraz dokładnie jest ? 

 

Dodam że próbowałem wzmocnić sygnał TP link repeater'em RE450 ale jedynie pomogło na 1 piętrze, parter dalej słabo.

 

Jeśli nie mogę tak podłączyć to jak to najlepiej rozwiązać ? (ciąganie kabli raczej już odpada)


Repeater jest dobrym rozwiązaniem, ja mam tak zrobione i jest OK.

  Jedynym problemem jest umiejscowienie repeatera - ja miałem trochę zabawy ale znalazłem miejsce gdzie pokryło mi cały dom...

 Jeżeli to jeszcze nie wystarczy a potrzebujesz net w jednym punkcie ewentualnie do podłączenia do routera wifi to można zainstalować NetPlugi czyli 2 wtyczki i podłączenie przez sieć. Miałem tak zrobione ale miałem problem z fazą i  przy remoncie położyłem kabel a te puszki leżą w szufladzie. :D.

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

no tak średnio, bo na samej górze mam sprzęty które kablem do routera muszą być podłączone 🙂


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów


Piotrekk85 napisał(-a):

Tak, ale musisz jedną z opcji zrobić:
1) dokupić drugą Neo
2) dokupić coś ala liveplug ze wzmacniaczem sygnału wifi, tylko nie wiem czy odległość nie jest za duża.


1) ok, ale jak dokupie drugą neo to co mi to da? w ogole da sie na 1 numer 2 neo mieć ?

2) czyli że jak i z czym miałoby być to podłączone ?

Anonim

Nie dotyczy

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

Myślę że sugestia @Jozefg będzie najlepszym rozwiązaniem.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

1) zależy od możliwości technicznych, jak złożysz zamówienie i przyjedzie technik - wtedy będzie można sprawdzić, wcześniej się nie da
2) nie wiem czy wiesz co to liveplug czy inne takie urządzenia?
info jest tu http://www.orange.pl/kid,4002890422,id,4002892089,title,Liveplug-HD-podlaczenie-i-konfiguracja,artic...
ale w Twoim wypadku przez zakupem urządzeń od Orange czy na wolnym rynku musisz sprawdzić dwie rzeczy
- ile masz długości instalacji elektrycznej - na te 200 metrów nie wiem czy działa, ale wydaje mi się, że jeśli jest do 50 metrów (nie licz w linii prostej tylko jak masz kable) to powinno działać komfortowo
- urządzenia od Orange dają podłączeniem kablem ethernetowym - więc tu coś dokupić na rozgłaszanie sygnału wifi.
Anonim

Nie dotyczy

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów

Daj znać jak coś postanowisz i napisz czy zadziałało to rozwiązanie. Masz już 3 podpowiedzi więc......

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dwa gniazdka na jednej linii telefonicznej (jeden numer) i podłączenie dwóch routerów


pablo_ck napisał(-a):
Myślę że sugestia @Jozefg będzie najlepszym rozwiązaniem.

Przetrenowane "na własnej skórze"...  😛