Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

Witam.
Wiem że podobnych tematów było już co najmniej kilka.

I nie znajde nigdzie planowanów przyłączy w przyszłości.

Temat powinien zainteresować osoby z mojej okolicy i samo Orange.

 

Chodzi o to że w miejscowościach z północnej strony Wieliczki (woj. Małopolskie), prywatna firma EterNet Sp. z o.o. Łapanów 26A 32-740 Łapanów, dostarczająca usługi int/tel/tv, dostała kase z UE zmodernizowała istniejącą sieć i pociągnęła światłowód napowietrzny po słupach.

LINK dos trony z ofertą i zasięgiem. http://eternet.info.pl/internet/swiatlowod , http://eternet.info.pl/zasieg-uslug .

Ceny wcale nie są konkurencyjne dla Orange.

 

Może ktoś z Orange albo Was użytkowników, podpowie mi czy dało by się i w jakiś sposób, wybłagać Orange o wydzierżawienie kart tego światłowodu i podłączenie do sieci użytkowników neostrady.

Bo neo z szaf Orange idzie po tych samych słupach.


Aktualnie zbieram chętnych wśród sąsiadów.

 

Długi wstęp, ale światłowód to świetna alternatywa dla obecnej prędkości MAX 20mb/s w mojej miejscowości.

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

Zapisałem się już na http://oferty.orange.pl/internet/ i wydrukowałem plakat. dlatego napisałem że zbieram chętnych sąsiadów.
Byłem też zapytać w salonie. Ale powiedziano mi że orange narazie nie inwestuje w moja okolice, chociaż że wiedzą że mają konkurencyjną firmę.

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

@momikesu Zobaczym co z tego wyjdzie Emotikon: Obojętny

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

Ciekawe jakie będą wyniki takich zgłoszeń od społeczeństwa. Osobiście uważam ze będą to na chwilę obecną dla Orange dane wytyczne.....tzn gdzie zainwestować w przyszłości i myślę że liczby przy takich inwestycjach będą musiały iść w dziesiątki potencjalnych klientów. U mnie w bloku mam ftth 300 MB/s. Ale z tego co widzę sąsiedzi tak się przyzwyczaili do UPC ze chyba ciężko będzie się tutaj przebić.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

U mnie sprawa wygląda tak że Orange jest monopolistą w dostarczaniu usług.

Jest tylko kilku małych prywaciaży dostarczających internet radiowy i Netia, ale z tymi samymi prędkościami co Orange, bo na ich sprzęcie działają.
Więc jak mają Monopol na usługi to pewnie szybko się nic nie polepszy


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

wynik bedzie taki sam jak zawsze 😉 chyba nie musze wyjasniac jaki!

zbieranie popytu trwa w najlepsze ale efektow nie widac. w kazdym salonie jest zbierany popyt ale co z tego skoro wszystkie lokalizacje pod inwestycje ktore sa realizowane nie wynikaja z zebranego popytu.

produkcja ftth musi byc ale nie ma zainteresowania ze strony klientow na uslugi albo jest slabe. wszyscy o tym wiedza ale nikt glosno o tym nie mowi

zreszta to nie miejsce aby pisac dlaczego tak sie dzieje  😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

@robriot77: sugerujesz, że Orange specjalne robi światłowód gdzie nikt go nie kupuje?
Śmiała teza.
Musisz też uwzględnić, że sporo osób jest związana lojalką 2 lub 3-letnią z jakimś operatorem. Nie każdego stać by płacić za dwie usługi, nawet jeśli jedna jest lepsza. Efekt można zobaczyć dopiero po kilku latach.
Budowa linii to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Światłowód przy umowie dwuletniej to średnio 60zł/miesiąc. 60*24 = 1440. Nie licząc, że z opłat trzeba ponieść też inne koszty.

Co do Krakowa i okolic - miejcie pretensje do UKE. Ona ciągle uważa, że konkurencja sprawi, że znikną białe plamy. Do tej pory tylko UE dało własną kasę na to.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 9
  • 2

Dostępność światłowodu w Gm. Wieliczka (północna część)

jasne ze nie. nie o to mi chodzi

przeciez to biznes i z zalozenia pieniadze inwestuje sie po to aby powinny sie zwrocic z zyskiem ;).