Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dostęp do światłowodu

@Ela12  wystarczy rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz aby mieć pokazaną taką maksymalną przepustowość 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Dostęp do światłowodu

Z całym szacunkiem dla Ciebie, @agat13 , to co piszesz, to też jest bardzo możliwe.

Kiedyś, na pożyczonym od swego kolegi lapku, osiągnęłam przepustowość ponad 300 Mb/s. Ów lapek miał te takie antenki MIMO-cośtam, i Wi-Fi szło jak żyleta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Dostęp do światłowodu

@Ela12 MIMO4x4. Chodzi o to, że każda częstotliwość ma określoną przepustowość, ale dzieląc transmisję na kanały na routerze, a sumując te strumienie w odbiorniku, możemy osiągnąć transmisję sumaryczną x większą (zależy od ilości właśnie anten i strumieni). W smartfonach są przeważnie 1 lub 2 anteny i wtedy dla 2,4 i dla 5GHz są określone max przepustowości. Oczywiście dla 5-ki większe...

W lapku można to zweryfikować z poziomu wiersza poleceń za pomocą odpowiedniej komendy, ale nie widziałem nigdy tego matematycznego wyliczenia większego niż 144Mb/sek dla 2,4


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Dostęp do światłowodu

@kris68 Jeśli tylko jest to możliwe stosuj łączność przewodową a zapomnij o Wi-Fi.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Dostęp do światłowodu

Zgadzam się z Tobą, @agat13 . Ale wspomniany lapek nie miał 5 GHz, miał tylko 2.4 GHz - taki lapek to był wtedy marzeniem dla mnie (nie mogłam sobie na niego pozwolić).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Dostęp do światłowodu

@Ela12 Trudno polemizować z testem organoleptycznym wykonanym na lapku, ale musiał mieć te "MIMO" z dużym X . Przeważnie osiągi na 2,4 są na poziomie 60-70Mb.sek, choć mój Lenovo mnie zaskoczył i na 2,4 wyciągnąłem idealne 144Mb/sek na świeżym systemie z nowymi sterownikami. Kiedyś robiłem testy u znajomego i ile urządzeń, tyle wyników pomiarów prędkości i to nie z różnicą 2-5 Mb/sek, a diametralnie czasem różnych...od tamtego czasu nawet specyfikacji telefonu czy sprzętu nie wierze, póki nie pomacam sam...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Dostęp do światłowodu

marder@ - 

jadę tylko po kablu podłączenie do 2 laptopów, telewizora ,i Boksa od Orange-na kablu jak pisałem nawet 980/320 a co mnie zdziwiło sprawdziłem na Wi-Fi w Xiaomi  11 T Pro z Miui 13 i Androidem 12 i wyszło prawie to samo a odległość przez ścianę z 7 metrów.