Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 27
  • 0

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

Witam

W rejestrach systemu mojego routera regularnie pojawia się komunikat o treśći "Detect UDP port scan attack, and the attack has been blocked, scan packet from".

Czy wie ktoś o co chodzi? Czy mam się obawiać?

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

@krzysiekcc  otwarte porty na świat są atakowane, można port zamknąć w routerze i ataki ustąpią, jak to FunBox czy inny router, to regułę dodać, ja mam wszystkie porty ze zdalnym dostępem zamknięte, zapora na wysoki poziom.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 27
  • 0

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

Czy mógłbyś poinstruować mnie jak to zrobic?

PS router huawei orange

Anonim

Nie dotyczy

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

@krzysiekcc  z pierwszego postu wynika że router nie przepuszcza ataków, takowe nie ustąpią niestety, jeśli grasz w gry to tym bardziej, można Orange VPN wykupić z dynamicznym IP, trochę to uspokoi ataki na router, możesz na miesiąc aktywować tą usługę, jeśli zechcesz Orange VPN. 

Nie podałeś modelu Huawei, więc tak ogólnie konfiguracja:

Aby samodzielnie ustawić zabezpieczenia sieci WLAN wykonaj po kolei poniższe czynności:

1. Uruchom przeglądarkę internetową i w pasku adresu wpisz http://192.168.1.1
Znajdziesz się na stronie służącej do konfiguracji Twojego routera.
2. Wypełnij pola logowania Konto: admin i wpisz hasło: admin
3. W menu po lewej stronie ekranu kliknij zakładkę: Ustawienia zaawansowane
4. Następnie wybieramy ikonę: Ustawienia sieci WLAN po czym klikamy na Zaawansowane ustawienia sieci WLAN
5. Domyślnie tryb zabezpieczeń jest wyłączony, co oznacza, że sieć WLAN jest otwarta dla wszystkich znajdujących się w zasięgu użytkowników. Zdecydowanie zalecamy zmianę tego ustawienia.
6. W polu uwierzytelnienie wybieramy: Otwarte
7. Tryb szyfrowania zmieniamy na: WPA2-PSK
8. Po wyborze trybu szyfrowania w polu Szyfrowanie WPA wybieramy TKIP
9. Następnie w polu Klucz wspólny WPA wpisz hasło zabezpieczające Twoją sieć WLAN przed niepożądanymi gośćmi. (Hasło musi zawierać co najmniej 8 dowolnych znaków).
10. Interwał klucza rotacji pozostaje bez zmian: 0
11. Zapamiętaj swoje hasło i zatwierdź konfigurację. Od tego momentu przy każdym połączeniu z Internetem  będziesz proszony o podanie hasła. Aby nie wpisywać go za każdym razem, możesz je zapamiętać w ustawieniach.
12.Orange zaleca również zmianę hasła dla administratora do panelu konfiguracyjnego - odpowiednia funkcję znajdziesz w menu Ustawienia zaawansowane/system/zmień hasło


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

@krzysiekcc A czy jakiś adres to jest w tej informacji?

1.png


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 27
  • 0

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

Przepraszam ale nie rozumiem pytania. 
W każdym razie wyglada to u mnie dokładnie tak samo. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 411
  • 1059
  • 7

Detect UDP port scan attack - o co chodzi?

@krzysiekcc ja wymazałem adres, zostawiłem tylko początek, czy widnieje jakiś adres?