Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

gnębię się nad tym od 3 miesięcy - od momentu zmiany usług na BP.

Mam już trochę zgłoszeń na infolinii klienta kluczowego ale problemu nie widzą!

Co najgorsze mój upload to 0,9 Mbps a pobierania 10. Nie mam czego za bardzo przycinać ale przyciąłem upload do 0.7 i nic. cokolwiek transferuje w świat np. chmura itp od razu nie ma internetu (żadne pingi nie wychodzą) dopiero kiedy plik całkowicie się załaduje wszystko wraca do normy. Najgorsze jest to że statyczny adres IP jest nieosiągalny i nasze oddziały nie mogą połączyć się przez VPN lub połączenie zostaje przerwane. Jestem już serio na skraju wytrzymałości. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

u mnie też nie widzieli - za każdym razem dostawałem info że wszystko jest super więc o co mi chodzi 🙂 ale za którymś razem nawet dostałem pismo że jeśli chcę to mogę za darmo wrócić do neostrady i mniej więcej od tego momentu się trochę poprawiło - co do przycinania uploadu - też nie wiem na czym polega ten fenomen ale na przykład na routerze Draytek za ponad 1500 zł takie przycinanie nic nie dawało, a na zwykłym TP-Linku za 150 zł ustawiłem limit i działa idealnie - niestety szefostwo u mnie nie widzi problemu i nie chcą dać pieniędzy na porządne łącze - bo po co płacić 600 zł miesięcznie skoro można 60 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

U mnie jest tylko Zyxel od orange i później moja brama Fortigate. Przyciąłem upload na forti do 424 kbps na interfejsie do zyxela bez rezultatu. Przed BPA miałem dsl z ruterem draytek od orange i nie miałem tych problemów. Nie mogę uwierzyć że nie nie widzą problemu w tym co sie dzieje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

a tak z ciekawości jaka lokalizacja ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

Warszawa granica Wesoła - Wawer 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

Co do zmiany dostawcy.... już dawno bym to zrobił niestety w mojej lokalizacji jest tylko orange - jedyne przyłącze do budynku jeszcze z lat 80'. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

u mnie w PKiN kabelki też stare i dlatego to działa tak jak działa 😞


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

popawka to był ruter Comtrend i wszystko śmigało 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

Ostatecznie po straconych dwóch miesiącach i przebrnięciu przez "wszystko" może komuś kto ma podobny problem podaje rozwiązanie:

Od premium support otrzymałem odpowiedz:

"Jest to normalna i prawidłowa sytuacja na łączach asymetrycznych ADSL przy całkowitym zajęciu pasma w upstream`ie Widoczne jest, że  przy transmisji pliku czasy odpowiedzi są wydłużone i mogą wzrastać nawet do 10sekund z powodu braku pasma i technologii."

I w tym momencie chcecie czy nie wysyłając plik do WAN nie ma internetu. Nie podejrzewałbym że w czasach internetu można doświadczyć takiego rozwiązania. Pięknie!

 

Jedynym rozwiązaniem jest ograniczenie pasma upload - lecz niestety zwykły modem sobie z tym nie poradzi. Na fortigate ustawiłem maksymalną przepustowość dla poszczególnych protokołów i usług sieciowych i ustawiłem priorytety wysyłania tak żeby nie przekraczało transferu który obecnie mam na wysyłaniu. I jakoś to działa kosztem tego że wysyłanie jest bardzo długie jednak atutem jest to że nie przerywa połączenia internetowego. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

DSL - podczas wysyłania internet zanika, a router traci synchronizacje

pytanie za 100 punktów - dlaczego na neostradzie takich problemów nie ma ? 🙂