Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.

@Paluszeg Wszystko na miejscu ustalisz z technikiem. Także spokojnie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.


@j131napisał(-a)

 


IIRC monter może też poprowadzić ci skrętkę komputerową od modemu w dowolne miejsce. Przydatne np. do podłączenia dekodera po kablu (bardzo mocno rekomendowana konfiguracja).


Z tym dowolnym miejscem to bym nie był taki pewny. Kabel fabryczny jest krótki i podłączą go tylko na tyle na ile wystarczy. Chyba że rozmowa prywatna to wtedy inna sprawa 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.

@marder  z tym że @Paluszeg pytał czy może wybrać miejsce ustawienia modemu/routera, aby był najbliżej kompa, a @j131  pisze o skrętce (dwie różne sprawy), dlatego ja odpisałem że ustawienie routera (lub i miejsce montażu gniazdka, oczywiście miałem na myśli włókno światłowodowe nie skrętke) wybiera klient, oczywiście w granicach rozsądku.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.

@slav72 Tak rozumiem. Odniosłem się tylko do tego co kolega @j131 napisał w kwestii skrętki. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Długi okres oczekiwania na założenie internetu.

Nie wiem, nie znam się, mnie proponowali przeciągnięcie skrętki do 25m ale nie potrzebowałem bo miałem swoją. Ale może to jacyś uczynni technicy byli, nie wiem. Zresztą to była instalacja w domku, nie w bloku to pewnie też inaczej. Ale punkt do którego w lokalu ma dojść światłowwód na pewno można z monterem/technikiem ustalić - co do tego chyba nie ma kontrowersji i w sumie o to tylko pytał @Paluszeg.