Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 4
  • 0

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Cześc 

 

Sprawa wygląda tak ,że mam umowę do 10mbps ,która już się skończyła ( w każdej chwili można zrezygnować bez konsekwencji ) i łacze ostatnio wyciąga okolo 5mbps ,a czasem nawet 3-4. Wiem ,że moja linia jest w stanie wyciągnać te 10mbps i pytanie brzmi,czy jak jest takie zwolnienie to jest sens to zgłaszać ? 

2gie pytanie

Cześto ostatnio siedzę w nocy i równie często orange coś robi przez co w nocy nie mam internetu ,da radę coś z tym zrobic ? 

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Bez konsekwencji to chyba nie do końca, może się samoczynne umowa przedłużyć na kolejne pół roku. Trzeba sprawdzić. Z drugiej strony jak się trzeba z neostradą męczyć, a jest lepsza alternatywa to po co za to płacić i narzekać.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 4
  • 0

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Właśnie chodzi o to ,że nie mam alternatywy 😛 Orange jest jedynym dostawcą i choćbym zmienił dostawcę to i tak kable będa dzierżawione  od Orange przez innego dostawcę. A wracając do umowy ,umowa była jak dobrze pamiętam do lutego/kwietnia i trzeba było do 28lutego złożyć wypowiedzenie ,żeby się nie przedłużyła ,co teraz ? To znaczy ,że już nie mogę podwyższyc internetu i znowu muszę czekać pół roku ,żeby mieć coś lepszego ? Da się ja jakoś anulowac w razie czego ,czy trzeba czekać ? Jak wygląda sprawa z tym zgłaszaniem,warto ? Jednak pobieranie gry 52gb przy internecie 5mbps to istny żart ... 

 

ps.Dodam ,że w ustawieniach liveboxa 2.0 mam,ale internet nadal kijowy... 

  • Prędkość synchronizacji DSL w górę
    1037 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    12985 Kb/s 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

@tomkusi1

 

 z mojego doświadczenia wynika, że zwiększenie zakresu usług, w tym prędkości internetu (albo przejście na pakiet) zazwyczaj jest możliwe w trakcie umowy, praktycznie w dowolnym momencie... Problemem raczej mogą być bariery techniczne, skoro jak twierdzisz przy umowie na 10Mb prędkość spada Ci do połowy... ale spróbować warto. Co do samej umowy, czy się przedłużyła, jeżeli nie masz jej pod ręką to najlepiej sprawdzić to przez BOK, albo w salonie, jeżeli masz do niego blisko. 

W kwestii samego pobierania ... często barierą jest wydajność serwera z którego coś się ściąga. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

ps.Dodam ,że w ustawieniach liveboxa 2.0 mam,ale internet nadal kijowy... 
  • Prędkość synchronizacji DSL w górę
    1037 Kb/s
  • 2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    12985 Kb/s 

Z tego wpisu wynika, że nie jest to neostrada do 10-ciu. "12985 Kb/s"


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 4
  • 0

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Neostrada do 10mbps. Ostatnio pobierałem grę 52gb,a z ciekawości byłem nawet w stanie  zarwać nockę i neostrada przyspieszyła do 1.35mb/s pobierania dopiero od 1:50 w nocy. Jesli chodzi o zwolnienie do połowy to jest to wina orange ,bo próbowałem wiele rzeczy pobierać ( czyli naturalnie różne serwery ,od gier po muzyke,pliki np. z google drive) i wyciągało te 450-550kb/s. Z tego wynika ,że centrala jest przeciązona i nie da rady z tym nic zrobić ? Umowę chciałbym przedłużyc i jestem świadomy ,że w dzień może byc masakra ,ale w nocy powinienem osiągnac 3/4 predkości z umowy. 

Dziś akurat centrala mi przyspieszyła ( automat ) do takiej prędkości http://www.speedtest.pl/test/145285921 i  marzy mi się ,żeby było tak cały czas.... 

Anonim

Nie dotyczy

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

U mnie tyle

URL].png

 

W teorii to nie jest neostrada do 10-ciu jest odrobinę większa synchronizacja niż się spotyka na łączu do 10-ciu.(max synchronizacji) Dlatego na to zwróciłem uwagę.

Można podać linka to się sprawdzi jak się ściąga z konkretnego miejsca.

Ogólnie mówiąc jest to internet na zasadzie dobrze, że działa i tyle.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 4
  • 0

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Jakiego linka 😛

Anonim

Nie dotyczy

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?


tomkusi1 napisał(-a):

Jakiego linka 😛


Autor tematu narzeka, że mu się wolno ściąga no to można porównać czy u innych też się  wolno ściąga.

Anonim

Nie dotyczy

Czy zgłosić 50% możliwości łącza do orange ?

Cześć @tomkusi1

Jeżeli któraś z odpowiedzi okaże się skuteczna, oznacz ją proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.