Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

Od dzisiaj zainstalowano mi światłowód Orange, po południu miałem maksymalną prędkość 890 mbps, kilka godzin później są jakieś spadki prędkości? jak widać na screenie, więc pytanie jest takie, czy to w ogóle jest normalne??? Czy właśnie za to płacę ??? Wykres btw.pngOrange btw.png

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

Wykonaj certyfikowany pomiar na speedtescie pro.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

To te screenshoty nie wystarczają? Jak działa ten speedtest pro?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

Testujesz po wifi. Nie wiadomo czy to rzeczywiście prędkość spada czy podłączyłeś urządzenie ze słabszą kartą sieciową. Pomiar certyfikowany może być podstawą do reklamacji i póki co to jedyne oficjalne narzędzie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

@oskarsz98 

To tak jak w INEA z tym ich 10/10gbps 😉

Sorry ale tylko ktoś bardzo dużej wiary może liczyć, że będzie ściagał z Internetu z prędkością 1Gbps....może w nocy albo w ciągu dnia jak inni siedzą w pracy/w szkole ale na pewno nie wieczorami...ludzie, telekomy nie dysponują taką przepływnością na linkach międzyoperatorskich! i tu żaden CDN też nie pomoże...chyba że wszystko będzie z cache-a szło...światłowód nie daje wam gwarancji pełnego pasma zawsze i wszędzie!

Prawda jest taka że płacicie relatywnie nieduże pieniądze dlatego nikt nie zagwarantuje Wam takich prędkości! To się są usługi biznesowe


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

Spróbuj zmienić serwer na inny i przetestuj jeszcze raz z podłączonym urządzeniem za pomocą kabla lan do routera, jeśli prędkości dalej będą słabe to zarejestruj się  na https://pro.speedtest.pl , i zrób certyfikowane testy prędkości 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

@Mati4 

myślę, że @oskarsz98 chodzi raczej o realne prędkości w Internecie a nie do serwera speedtest 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

@pawel__b  Masz racje. Ale też jest jeden wyjątek, miałem okazje testować 10 gbps od Inea. Najwięcej ile udało sie pobrać to 5700 mbps, tyle puszczał serwer CDN. Akamai ( cache w Inea dc). Upload do google drive ok. 750 mbps. Było to już tak z 6 mc temu, więc wiele się mogło zmienić. [ i zmieniła się z pewnością cena z 299 an 99 :) ]. Sieci obecnie nie są przygotowane na takie wielkie przepustowości. Co prawda, że Inea ma 40 GBPS TPIX + x GBPS w PLIX oraz x GBPS w POZIX. Ale jest coś, dzięki czemu Inea ma przewagę mianowicie: potężne cache ( cachowane jest wszystko, co się da). Posiadają cache Akamai, Facebook, Google Wideo, Google GGC, i jeszcze jakieś we własnej sieci. Ale i tak nie da się wyciągnąć pełnej prędkości przeważnie cache fly, fastly te cdn-y dajać do 2,5 gbps max.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

@WabolMonster

CIekawe to co mówisz bo nie słyszałem o tym żeby INEA posiadała u siebie te wszystkie cache-e...tacy operatorzy jak INEA korzystają zazwyczaj z cache umieszczonych np. w Thinx albo PLIX ale może nie o wszystkim wiem 😉

Mogą nawet korzystać z cache w TPIX albo POZIX bo tam też są cache serwery


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Czy to normalne?? Spadek prędkości światłowodu

@pawel__b Te, co wypisałem są hostowane w ich sieci w ich dc w poznaniu.